Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pískání PC speakeru při vysoké záteži - teploty jsou ale ok

Dobrý den,

řeším celkem nepříjemný problém, který se mi čas od času vyskytne - především během hraní náročných her. Cca po půl hodině začne pískat přední speaker, i když hru vypnu, nepřestane a pomůže jedině restart. V BIOSu mám nastavené varování při teplotě 80 stupňů, ale podle Speedfanu a HWMonitoru se mi teplota CPU nedostane přes 65 stupňů, stejně tak grafika má maximálně 73 stupňů, disky cca 45 stupňů. Hodnoty TMPIN nepřesáhnou 55 stupňů.

Nevíte někdo, v čem je problém? Mám úplně vypnout varování při vysokých teplotách v BIOSu? Grafiku ani procesor nemám přetaktovanou.

Sestava:
CPU: Intel Core i5-4460 + ARCTIC Alpine 11 PLUS
MB: GIGABYTE GA-Z97-D3H
RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9
GK: MSI AMD R9 280 GAMING 3G

Urcite vsetky 3 analogove vstupy v speedfane maju hodnotu pod 55 ?

Ono to nemusi byt varovani, moze byt ze ti blbne doska alebo nejaky ovladac, vsetky varovania v BIOSe (moze tam toho byt viac, nielen jedna hodnota) mozes skusit vypnut, ci sa to bude opakovat. Ak ano tak to neni varrovani ale zavada v niecom.

P.S. este skus nespustat ziadne monitorovacie programy na pozadi. On totiz smbus neni robeny pre multitasking, a pripadne ked na to leze aj ACPI apod a mas tam spustene aj nieco dalsie tak jeden z nich obcas moze nacitat hovadinu apod.

P.S.2. a moze sa napr. prehrievat chipset apod, skus PC pouzivat s otvorenou bocnicou, pripadne nasmeruj nejaky dalsi vetrak na chipset, na test.

Tak už mě to udělalo i v klidu ve Windows. Monitorovací programy jsem vypnul, tak uvidím, co to udělá. Pozoruju to od doby, kdy jsem nainstaloval software pro regulaci otáček (v klidu jsem měl totiž cca 1500, což se mi zdálo moc)... fakt divný.

Jedná se o EasyTune, oficiální SW od výrobce desky. Teď jsem v BIOSu vypnul všechny alarmy, tak uvidím, co to udělá (vždy se to ozve po cca 30 minutách), kdyžtak ho dám pryč.

Ale je to škoda, teď mám v iddle místo 1500 otáček jenom cca 600 (při teplotě CPU asi 30 stupňů) a je to poznat.

Regulacia otacok sa da nastavit urcite aj v BIOSe.
Kdejake softwary prikladane k doskam su vacinou nejake pomalovane cinske sracky, nechapem ze to vobec niekto instaluje. Ale rob jak chces, mne je to jedno.
ide o to ze ked to spomalis moc, tak sa moze napr. prehrievat aj chipset apod, jak som pisal. Alebo sa ten tune mlati s ACPI alebo SMI apod.