Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Intel Core 2 duo E8400 vs Q8400 ,k čemu slouží jádra,frekvence.Co je dobrý k hraní her..

Dobrý den,vím je to hloupá otázka.Ale potřebuji to vědět

Hlavně tyto sockety jsou již zastaralé,ale chci se jen zeptat na pár věcí vím je to na netu,ale chci to vše definovat jednou větou či pár větama.

K čemu slouží jádra procesoru..Když má Q8400 4jádra,ale jen frekvenci 2.6Ghz a E8400 má pouze 2jádra ,ale zas má vyšší frekvenci 3Ghz.

K čemu je dobrý mít větší frekvenci a k čemu je dobrý mít více jader..

Teď k hraní her,když jsem koukal tak už v této době modernější hry chtějí 4jádra a frekvenci třeba 2.6ghz,příklad u watch dogs..

Tak mě jenom zajmá co je výhodný u her mít co nejvíce jader nebo frekvence?..

Děkuji

Dobry je mit co najviac jader s co najvyssou frekvenciou.

Ktora z tych dvoch tebou uvedenych moznosti je rychlejsia zavisi od konkretnej aplikacie a od konkretnej situacie. Aplikacia ktora vie optimalne vyuzit vsetky jadra pojde lepsie na tom 4jadrovom. Jednovlakonova aplikacia pojde zas lepsie na tom s vyssou frekvenciou.