Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace, Server Dell PowerEdge 850

Zdravím, dostal se mi na stůl Dell Power Edge 850.
Při pokusech nainstalovat na něj OS se vždy dostanu do chybové hlášky. Při pokusu nainstalovat Win7 jsem skončil bluescreenem (byl to jen takový pokus jestli to půjde nabootovat). Pak jsem se pustil k cílené instalaci Windows Server SBS 2011. Stáhl jsem tedy čistou instalačku Smahnul ji na DVD a nabootoval. Dostal jsem chybovou hlášku viz 1. foto. Konfigurace a nabíhání viz zbylé fota.
Je tam SCSI řadič Adaptec 39160 a dva SCSI disky. Dále pak 2x SATA (nezapojeno) a IDE (DVDrom).

Předpokládám že chyba by se mohla týkat chybějícího ovladače na SCSI řadič ale pokud se mýlím tak se rád nechám poučit.
Nevíte někdo jak to nainstalovat a jak vyřešit tuto chybu?
Díky.

PS: omlouvám se za překlepy a dyslektické chyby pokud mi nějaké unikly.

proč máš ty disky na tom obstarožním adaptecu a nedáš je do Percu? Dále se ptám, jak máš nastaveno bootování, protože tuhle nejdůležitější věc jsi nevyfotil.

Ten starý Adaptec i Perc (pokud je na něm vytvořeno pole) by měly normálně fungovat.

P.S.: a proč vůbec oživuješ takovouhle mrtvolu? ;-)

Čekal jsem na tuto otázku. :D
Řeknu to tak... Server jsem nafasoval zadarmika jako vyřazený. Ani jsem neměl páru jestli funguje. Ano je to starší potvůrka a v servrové terminologii je to dědeček ne-li snad pradědeček. :D Ale na takové ty domácí hry by ještě vystačil hlavně když nejsou peníze. Když se tam přidají ramky tak to i server minecraftu utáhne. :D

Jde mi o to ho rozjet pokud možno bez investic. Časem bych sice chtěl zakoupit nějaký NAS na data ale na to nejsou peníze a ještě chvíli nabudou. Tento bych rád rozjel jak říkám na hraní. Vím že na hry si mohu nainstalovat servr OS třeba do virtuálu ale když už se to válí doma ? Aspoň to má tu servrovou atmosféru. :D

Ty disky jsou mi více méně putna. Zkoušel sem je i odpojit a rozjet to na SATA disk ale i tak to nereaguje a hlásí chybu ovladačů. Vyzkouším to bootovací médium a uvidí se. :) Dokonce tuším že na ten sata disk to píše že nemá ovladače pro něj.

zacni uplne nanovo. vytvor nanovo RAID pole (musi sa asi nieco mackat pri boote a tam cosi postelovat), potom v instalatore vsetky pripadne oddiely zrus a vytvor novy oddiel a az tak nieco instaluj. Pripadne pred instalaciou zmaz prve sektory killdiskom z UBCD apod
Ovladace ak nejake su potreba pre W7 alebo pre Wserver by mali byt napr. na webe dellu alebo adaptecu apod.

ještě předtím:

- vyhodit adaptec
- disky/nebo HS backplane (podle toho, jak je to tam připojeno) připojit k PERCu
- při startu ctrl+R (v okamžiku nabíhání PERC BIOSu) a vytvořit R1 pole z těch dvou disků. Může to křičet, že disky nejsou podporovány (firmware mají evidentně od HP/Compaq), ale fungovat by měly.

no logicky, protože ty disky máš připojeny k adaptecu.

edit: prostě vyfoť pajšl, zejména jak jsou připojeny disky (bud budou jen našroubované, nebo v hotswap rámečcích - pak ale musíš najít konektor na backplane). SCSI řadiče by tam měly být dva - jeden Adaptec v PCI-X slotu a Perc bude nejspíše někde bokem jako daughterboard (ale ne integrovaný, to by byl 5/i)