Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MSI-MS-7529 ver. 1.6

Dobrý den,
mám problém s RAM pamění u základní desky typu MSI MS-7529 ver. 1.6
po prostudování manuálu na internetu by měla základní deska pojmout Max. 8GB RAM DDR2.
Zakoupil jsem si 2x 4GB RAM (Samsung 4GB 2Rx8 PC2-6400U-666-12-E3)
po vložení do slotů pc vůbec nenaběhl.
Předchozí paměť a stále aktuální je 2x 1GB (Kingmax KLDD48F 2AKU5 LUE)
Potřeboval bych rozšířit RAM paměť co možná nejvíce

Prosím o radu.
Děkuji za brzkou odpověď.

Ano.

Před nákupem sis měl zjistit nejzákladnější informace.

Ani bych se nedivil, kdyby ti to neběželo ani s 1x 4GB.

Už jsem se setkal s případem, kdy po vložení maximální paměti se to nerozjelo.

Důvodem bylo adresování max. kapacity. Tzn. včetně grafiky a dalších věcí.
Jak to uvádí výrobce MSI ale nevím.

graficka karta s tym nema nic spolocne. Kludne mozes mat graficku kartu s milionom GB RAM.
Ked ma nejaka doska napr. 4sloty a max 8GB RAM celkovo, tak to znamena ze na slot je maximum 2GB a aj to musi byt 2rank modul. Dovod je pocet adresnych pinov (hustota) chipu, a ne celkova kapacita.
Pise sa to v poradni 3x do tyzdna dookola

Jo už na to koukám nejspíš jsem koukal na špatný manuál....
No na ty vykopávce teď přežívám :D než dám do kupy nějaký peníze a koupím něco pořádného, ale to jsem se chtěl potom dotázat jako zvlášť vytvořený vlákno.

Nicméně Všem děkuji za velice rychlou radu.