Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Paměti DDR2 2x1GB CL5+DDR2 2x2GB CL6 Budou fungovat ?..

Dobrý den,chci se jen zeptat zda budou spolupracovat paměti..
2x1GB v dual channel DDR2 1.8V 800mhz CL5 s 2x2GB v dalším dualchannel 1.8V 800mhz CL6 díky

Jedná se o paměti 2x1GB https://content.it4profit.com/itshop/itemcard_cs.j sp?ITEM=80403073907973408&THEME=asbis&LANG=en

A druhé 2x2GB http://www.itinstock.com/hynix-1gb-2rx8-memory-ram -pc2-6400u-666-12-hymp112u64cp8-s6-16582-p.asp

Můžou, ale taky nemusí. Záleží na základní desce, výrobci RAM (je lepší mít paměti od stejného výrobce), organizaci jednotlivých pamětí a řadě dalších věcí (někdy i na skvrnách na slunci, či velikosti úplňku měsíce). Je prostě potřeba to vyzkoušet.
Pokud to nebude fungovat, nechal bych tam jen 2x2GB. Mezi 4 a 6 GB při běžné práci rozdíl nepoznáš.

Můžeš sem vypisovat jakou chceš konfiguraci, dokud to nezkusíš, nikdo Ti to na 100% neřekne. Dokážu si představit i to, že budeš mít dvě identické základní desky (stejný výrobce i model), a na jedné z nich ty paměti spolu půjdou a na druhé ne (vlivem různých použitých součástek s maličko jinými parametry, různé kvality montáže, ...)