Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc se sestavou herního PC

Zdravím,

Pokouším se nějak si poskládat herní PC. Dostal jsem se momentálně asi k této sestavě http://www.czc.cz/ddsqospqpcidjb7p0mpro7j462/sezna m a chtěl jsem Vás tady poprosit o konstruktivní kritiku, jak ji osekat, abych se vlezl do cca 19 000,- Kč. Jsem otevřen jakékoli další kritice/dalším radám (co vyměnit, co dokoupit - chlazení, apod) Jak jsem již napsal, jednalo by se o herní PC, přičemž nepotřebuju rozjet vše na vysoké detaily, ale byl bych rád, kdyby slušně vydržel na hry do budoucna (na střední/nízké nastavení). OS zatím do ceny nepočítat.

U případných návrhů bych byl vděčný za informace jak rozjede nynější hry a odhad kolik let vydrží slušně hrát nejnovější hry.

Díky moc

Díky za rady. Chápu připomínky, ale bohužel už takhle tu sestavu potřebuju snížit o 3 000,- a pokud bych implementoval výše uvedené rady, tak by se mi cena původní sestavy ještě navýšila z 22 000 na 24 500,- a to už je opravdu moc.

V monitorech se naprosto nevyznám, hodil jsem tam jeden téměř náhodně a doufám, že se mi monitor sám povede sehnat někde klidně použitý, ale levněji.

Každopádně jsem udělal druhý seznam, podle vašic připomínek a momentálně vypadá takto http://www.czc.cz/d4fetp283kh22bv8roqb2hgdb6/sezna m přičemž stojí 23 333,- Kč, což znamená, že bych někde potřeboval ubrat přes 4 000, abych se dostal na 19 000,- Kč.

Samozřejmě přijímám i názory, že se naprosto nevyplatí ubírat z dané sestavy a je lepší si našetřit o ty 4k více. I tak bych ale poprosil kohokoliv, kdo by mi zvládnul poradit.

Taky by mě zajímaly názory na výkon zrovna této sestavy na nynější hry a do budoucna, pokud někdo zvládne odhadnout.

Díky

Takto je to Ok už se ubrat nedá,jenom ten chladič mít akutně nemusíš,boxovej stačí taky jinak jetej monitor bych nekupoval chcípne ti po půl roce a proděláš tuplem na novej máš záruku 3 roky.Jinak bych vzal raději tuhle GPU jsou výkonem stejný a AMD je levnější,tj s AMD a bez chladiče máš litr dole a seč na 22.Ty 2 stovky bych si za 1 TB doplatil je to minimum ,ale jednou taková velikost která ti po čase může chybět.Na těch 19 to nesrazíš můžeš vzít jedině horší grafiku nebo to postavit na AMD.

http://www.czc.cz/msi-r9-280-gaming-3g/148201/prod ukt

Tak to se pravděpodobně budu muset podívat po úplně jiné sestavě... původně jsem chtěl do toho dát snad jen 17000, už teď jsem to zvedl na 19 a nevím, jestli to můžu dále zvedat. Musím si ještě ale zjistit výkon jednotlivých sestav, ať mám přehled jak na tom budou v hrách (jak už výkon téhle sestavy, tak nějaké, kterou snad zvládnu poskládat za méně)

Každopádně díky za rady

Díky moc za reakce, jak jsem psal - příliš se nevyznám. Nějaký lepší procesor (intel i5) jsem tam chtěl hodit, protože procesor a grafika jsou v sestavě většinou největší pálky a chtěl jsem si je koupit kvalitní hned ze začátku, abych za další případné peníze v budoucnu obměňoval spíše ty levnější komponenty a ty drahé mi vydržely déle.

Každopádně, pokud by to nebyl problém, tak bych se chtěl zeptat na nějakou sestavu za 17 000 (abych si dokoupil ten monitor) a k ní nějaké informace o výkonu (snažím se zorientovat ve všech informacích ohledně výkonu jednotlivých součástí, ale upřímně - ještě to nemám úplně v malíčku), abych měl přehled jak na tom ty hry pojedou a jakou to má budoucnost.

A takový hloupý dotaz: na střední/nízké detaily tipujete, že by vydržel kolik let? (vím, nedá se tak lehce odhadnout, ale stejně)

Jinak koukám, že je tam CoolerMaster... je nějaký rozdíl mezi ním a něčím levnějším jako například Zalman Z1? přece jen 400 dolů.

Případně žádám všechny komentující, jestli by měli nějaké výhrady k tomuto... http://www.czc.cz/d4fetp283kh22bv8roqb2hgdb6/sezna m za předpokladu, že bych se hodlal prásknout přes kapsu a koupit to (i když bych raději trochu šetřil)

Tak to pardón, že se snažím prozkoumat více možností, když hodlám utratit takovou sumu peněz. Vážně se omlouvám.

Přitom jediné co jsem chtěl, bylo doopravdy vědět jaký mají dané sestavy výkon, protože se v tom nevyznám a z čísel nic moc nevyčtu. Stačilo napsat něco, čemu porozumí i laik - například: Hry úrovně crysis 3/watch dogs/DA:I rozjede na medium nastavení na pohodlných 35 FPS a na střední/nízké nastavení by mohl vydržet u nejnovějších her další 2-3 roky.

"Herní sestava nižšího středního výkonu vhodná i pro FullHD monitor, ovšem se sníženými detaily, bez vyhlazování v současných náročných hrách." je totiž dost nicneříkající