Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafický tablet

Ahoj,

V tomto smere sa moc nevyznám takže by som chcel poprosiť o malú pomoc pri výbere.
Chcem kúpiť tablet na kreslenie, presnejšie grafický tablet v cene tak od 0-100€. Presnejšie parametre neviem povedať asi len to že je to darček pre nadanú 19 ročnú slečnu ktorá ma záľubu v kreslení portrétov a pod. veci.

Takže pokiaľ by niekto vedel poradiť podla čoho sa orientovať pri výbere, alebo rovno poradil typ tabletu budem moc rád.

Ja sa stale divim jak moze na tom niekto kreslit, ked to ten obrazok nezobrazuje. priklad ma nakresleny ksicht, a chce pridat ciarky na oko, jak vie kam presne ma na tabled kreslit ciarky, aby boli na oku a ne kdesi na ustach :)
Z toho pohladu je imho tablet ktory nic nezobrazuje imho kravina. Alebo zobrazuje aj ten watcom?

Jak pise karel, proste je to misto mysi. Jde tam o to, ze mysi nemas tu presnost pohybu jako u toho tabletu, takze ty vidis kurzor normalne na obrazovce a podle toho kreslis. (Grafici to bezne pouzivaji.)

---

Mimochodem tipnul bych si, ze kategorie "Mobily a tablety" jsou mysleny tablety typu Android apod. To co mas na mysli je bezna "Periferie".

Edit: Druha veta samozrejme patri tazateli a jinak ano, to co odkazal karel hned v prvni odpovedi bude idealni.