Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje síťová karta na základní desce

Zdravim, koupil jsem si novou základní desku Z97M Pro 4 od Asrocku. Namontoval, nainstaloval všechny ovladače, všechno šlapalo jak má až na jednu věc a tou je internet. Když zapojím lan kabel, tak mi to v ikonce připojení furt střídavě hází, že se síť identifikuje a pak se najednou zase oběví červený křížek, že nejsem vůbec připojený. Když dám diagnostiku tak mi to napíše, že mám připojit ethernet kabel, jenže ten připojenej je. Protokoly ipv 4 i ipv 6 mám nainstalované, ovladače síťové karty také. Když připojím dokoupenou síťovou kartu, tak ta funguje normálně. I si automaticky nainstaluje ovladače atd. Jenže ta už je taky nějaká zašlá a tahuju s ní rychlostí kolem 10-70kb/s. Když ale kabel přepojím do notebooku, tak je rychlost stahování skoro 8Mb/s. Proto taky chci zprovoznit tu integrovanou, abych zjistil, jeslti je ta pomalá rychlost stahování vážně problém té síťové karty nebo ne. Mám Windows 7 Home Premium, 8Gb RAM, I5 4690k. Poskytovatel internetu je O2. Nevím jaké další informace jsou potřeba, tak se omlouvám jestli jsem něco vynechal. Kdyžtak mě upozorněte. Díky moc za všechny možné rady.

Ovladace si instaloval ktore presne odkial presne?

Co mas nastavene v ipv4 konfiguracii v PC a co v notebooku? Co pise ipconfig -all o IP ktoru si dostal? Ipv6 skus zatial vypnut.

Je aj mozne ze mas na routri nastavenie blokovanie podla MAC adresy (skontorlovat nastavenia routra)

Ovladače jsem instaloval nejdříve z disku od základní desky, po zjištění že internet nejde jsem je zkusil stáhnout ještě jednou od výrobce a furt nic. Ty distanční sloupky jsem dal všude tam, kam jsem dával šroubky. Ty jsem dal na ty stejný místa, jako to bylo u předchozí taky mATX desky. V ipv 4 konfiguraci mam všechno na automatické získání adresy i DNS jak v notebooku, tak ve stolnim PC. U alternativní konfig. mám obojí na automatickou privátní IP adresu.
ipconfig - all mi s připojeným internetem do integrované síťovky píše toto :

Microsoft Windows [Verze 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\mat.mik>ipconfig -all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : matmik-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 3:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCI GBE Family Controller #2
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 10-FE-ED-04-A9-84
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) Ethernet Connection (2) I218-V
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : D0-50-99-28-BD-0B
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{91B6D2A6-3C7C-42D4-B318-DA737676D70A}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{3654A2F0-9F1F-4377-A1F7-84CF593FB998}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #4
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

C:\Users\mat.mik>

K tomu routru. Nemám routr ale modem Zyxel prestige 600 a přesně nevím, jak se do nastavení dostat.

U manuály od desky bylo popsáno něco, čemu se říká jumper. Anglicky umím solidně, ale tam je to popsané tak, že jsem z toho vůbec nepochytil k čemu to je. Není možné, že přepnutí toho jumperu se může třeba aktivovat/deaktivovat ta síťovka? Nebo to s tím vůbec nesouvisí. Ještě jednou překontroluju ty distanční sloupky, ale mám takový pocit, že jsem je dal fakt jen tam, kam jsem dal šroubky.

Este skus v ovladacoch sietovky v spravci zariadeni si najst nejake nastavenie rychlosti (bude to urcite v comboboxe na 2.ci 3.karte) a nastav na test 100Mbit full duplex, ked nepomoze tak 100MBit half duplex. Je mozne ze ten modem nejak divne reaguje na pokus o GBit negotiation, aj ked som este take daco nevidel. Ale moze byt ze ten kabel je nizka Cat(egoria) a kvoli tomu zblbne GBit negotiation.