Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Správné nastavení routeru s modemem

Je klasické připojení, kde na straně poskytovatele je jeho modem, ke kterému si uživatel připojí svůj wifi router. V továrním nastavení běží zpravidla na obou zařízeních DHCP server, což asi není nejlepší stav. Většinou jsem se dočetl doporučení vypnout DHCP na routeru a nechat běžet na modemu. Tady bych se zeptal proč? Co když to dělám naopak? Třeba protože router mi poskytuje více funkcí návazných na DHCP. Má takové řešení nějaké nevýhody? Dodávám že připojení routeru není přes WAN port.
Jeden problem = jedna otazka (fleg)

To se ti bohužel nepodařilo dosud pochopit, na co se táži. Nežádám samozřejmě od nikoho odpověď že mi to funguje, když to funguje, ale ptám se, jaká je perspektiva toho, že to bude fungovat i nadále, jestli v tom není někde zakopaný pes.
Už se tím prosím nezatěžuj.

Mimochodem, nerozumím tomu, proč má někdo potřebu psát do vlákna, které je plané, zjevně neúmyslně duplicitní, což všichni ostatní chápou a když už ho nemůžou smazat, nevytahují ho zbytečně svými příspěvky nahoru.
Jsou zcela v pořádku ti, kteří mají nutkavou potřebu do něj přesto slintat a oživovat jej?

Prosím o smazání tohoto vlákna