Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC s windows 7 bez dokladu, legálnost pro finančák?

Zdravím všechny, mám notebook kupovaný na Aukru bez HDD, v popisu aukce není OS zmíněn, s nečitelným licenčním štítkem na Windows 7 Home Premium. Obrátil jsem se tedy na výrobce (HP), ohledně nečitelného štítku, ten mi zaslal pouze instalační medium na Windows 7, předaktivované.
Nyní bych chtěl noťas použít pro podnikání, tzn. potřebuji doklad o koupi OS, co dělat? Prodejce z Aukra mlčí..

Jako soukromník nemáš povinnost skladovat takové doklady jako doklad pro finančák.
Pokud vložíš soukromý prostředek do podnikání, teoreticky by mělo finančáku stačit tvoje čestné prohlášení, že jsi notebook nabyl s OEM operačním systémem.
Pokud je to HP notebook, má sériové číslo. Požádej HP o dohledání, v jakém stavu byl notebook od nich expedován - tam bys měl mít informaci i o tom, že byl expedovaný s OEM systémem nebo bez OS.