Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nokia E52 - sama posílá náhodně vybrané SMS zprávy ?!?

Zajímavá věc se stala známému:

- při jízdě autem s E52 připojenou přes BT na BT hands free mu jeho telefon (bez jeho vědomí!) asi odeslal tři náhodně vybrané SMSky z telefonu na tři čísla pevných linek.
Dotyční si vyslechli zprávy a volali mu zpátky, co to má znamenat.

Ukazoval mi pak telefon, a SMSky odeslané nemá v "odeslaných zprávách", přišly mu jenom potvrzující SMSky od operátora, že byly doručeny, ty má samozřejmě v přijatých.

Žádné nové hry ani nic jiného už nejmíň rok neinstaloval (spíš déle).

(E52 je jeden z posledních symbianových "chytrých telefonů")

Pro mě záhada, věděl by to někdo vysvětlit/objasnit?

sú dostupné jednorazové utility na zlikvidovanie dvoch existujúcich vírusov/comm warrior a skull/ pre symbian ,obrana je dosť problematická,obidva vírusy zneužívajú starý bluetooth stack protokol z doby,keď tieto nokie boli novinkou-deaktivácia a nepoužívanie bluetooth adaptéru nepomáha,obidva vírusy si ho vedia aktivovať a zapnúť aj na pozadí bez vedomia užívatela,vedia sa šíriť pomocou správ a vedia si náhodne vyberať prijímatelov správ z o zoznamov napadnutých telefonov,jediná účinná ochrana je nájsť si utilit na odstránenie comm warrior/skull vírusu a pravidelne nimi skenovať telefon....