Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl mezi GPU?

Ahoj,

Chtěl bych se jen zeptat někoho, kdo se vyzná, jaký je rozdíl mezi všemi těmito GPU search - chápu, že jde o přetaktování atp, ale je to vážně takový rozdíl, že nejlevnější stojí o 1000kč více než nejdražší? Případně která je nejlepší pro člověka, který se v tom sám určitě vrtat nebude? Stačí tam hoti tu nejlevnější? http://www.czc.cz/msi-gtx-960-2gd5-2gb/165962/prod ukt ? nebo se vyplatí přidat?

Díkys

Ty jednovetrakove jsou referencni, design ala "nvidia", vetsinou je to dost hlucne a tak si lide za tissi kartu radi priplati. Ja si kdysi koupil referencni GF570 a nasledne jsem dal cca. 1.300,- za chladic Accelero a jeste s tim byla pomerne znacna prace. Takze priplatit si rovnou za lepsi a tissi chlazeni se vyplati. Dalsi vec je osazeni znackovymi soucastkami, ktere maji delsi zivotnost, proto bych vybiral ze znacek Asus, MSI, EVGA. Ostatni v cele s Gigabyte proste tak dlouho nevydrzi, ale pravdepodobne si stejne koupis zase lepsi herni kartu driv nez odejde jakakoli, takze to je individualni rozhodnuti, co se ti vyplati.

Vážně? já si četl jen nějaké články a ty docela 960 chválily... například zde www.videocardbenchmark.net ,kde je v Best value hned ze začátku. Potom tento článek http://www.pcworld.com/article/2872308/nvidia-gtx- 760-graphics-card-review-maxwell-meets-pc-gamings- sweet-spot.html .

Samozřejmě ale nějaký komplexnější přehled nemám a četl jsem, že radeon 280 by měl vejít do slev (což jsem zatím asi nezaznamenal). Jinak vyplatí se vážně ten R9 285? Dát do něj tu 1000 navíc...

určitě se vyplatí více R9 285 než GTX960 , osobně mi přijde , že se GTX960 moc nepovedla , má nižší výkon než starší GTX760 a je na tom téměř totožně jako GTX660, což je nicmoc na to , že stojí kolem šesti tisíc .. Určitě jdi do 285ky , nebo jak říkal tady už někdo předemnou , R9 280 nebo 280X ... Ale musíš mít na to zdroj .

řeknu to takto: GTX960 bude excelovat v hrách v nízkém rozlišení a bez AA, případně těch, které byly pro ni optimalizovány. Pokud hra optimalizována nebude, projeví se efekt 128bit sběrnice, který ten výkon zabije. Navíc většina testů měla na paškále OC verze té karty, takže reálně bylo testováno něco, co někdo (výrobce) už raději přetočil, aby to nevypadalo úplně blbě - tedy tak, že novější vydání grafiky je pomalejší, než starší GTX760.

A pokud je honba za spotřebou karty tak podstatná - proč se to řeší u nižšího mainstreamu, který si kupují spíše občasní hráči, kteří budou v průměru hrát jen jednotky hodin týdně, tj. rozdíl spotřeby je v penězích nezajímavý (protože ve 2D/systému se dnes podtaktovávají všechny karty a spotřeba není vyšší než pár wattů). Druhá věc je hlučnost, ale to se dá řešit nákupem tichého modelu, tedy karty s tichým chlazením (jako má např. MSI).

ano a ano. Zdroj staci a karta je dobra pouze s vyhradou provozu na linuxu, kde jsou lepsi NVidie, ale to te asi netrapi. Opravdu posledni varka karet od NVidie je vylozene nepovedena (jako nalomeny fanousek nepisu vylozene zmetkova), od NVidie bych si v soucasne dobe koupil pouze GF980 nebo z levnejsich neco starsiho.