Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr procesoru a základní desky

Ahoj, chtěl bych si postavit nový počítač, ale poslední dobou sem to moc nesledoval a tak mám chaos hlavně v těch procesorech.
Chci se zeptat jaký procesor by byl nejlepší v poměru cena/výkon, zdali je výhodnější vzít raději nějaký levnější model a přetaktovat ho, pokud tedy existuje nějaký slabší procesor vhodný k přetaktování. (pamatuji si že kdysi při vypuštění core2duo procesorů byly low end procesory schopny bez problémů držet i na dvojnásobných taktech). Upřednostnoval bych intel procesory,ale pokud znáte někdo nějaký slušný amd tak bych to vzal také v úvahu. Jo a ještě jedna věc, všiml jsem si že intel má v tuto chvíli 1150 a 1155 sockety je mezi tím nějaký zásadní rozdíl? A teď mě napadla ještě jedna věc, četl jsem že procesory už obsahují schopné grafické čipsety, tak bych se chtěl ještě zeptat na jaké jsou úrovni, třeba jestli se na tom dají hrát nějaké starší hry, atd.
Vím že je toho víc, a tak budu vážně vděčný pokud si někdo udělá čas a odpoví mí

Diky

No jo,ale když záleží na mě tak to sem se toho moc nedověděl :-/ Zbytek si dám dohromady bez problémů. O gradických kartách jsou spousty recenzí a srovnání. Jen u procesorů a hlavně pokud vemu v úvahu přetaktování toho zas tak moc není.