Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Toshiba Satellite A300D

Prosím o radu mám Toshiba Satellite A300D a bohužel se přehřívá, cely sem NTB jsem vyčistil a přepastoval a stejně se vypíná jednou stihne najed do windows tak sem změřil teploty a měl okolo 70C, pak ntb restartuji a chci zapnout a už naběhne jen na chvili pak musím chvíli počkat... co stím lze ještě udělat

v záruce není ted sem změřil teploty speedtestem a přes everest zapnul zatěž cpu a podle speed testu cpu max 82 a core jadro 75 ja přepastovával jen cpu, vedle chip podle mě chipset byl na chladiči takovou zvlástní pasta jako lepivý čtvereček omlouvám se za formulaci nevím jak to nazvat takže tam sem pastu nedal ..

Everest neni ziadna zataz na CPU. Spust tam prime95 torture test a uvidis.

Lepivy stverecek nechas a nedavas pastu, to je spravne. Na cpu sa dava tenka takmer priesvitna vrstva, a predtym sa chladic ocisti od zbytkov stvrdnutej povodnej alkoholom apod.

P.S. a v tom prime95 si zvol test ktory maximalne zatazuje RAM, nech to zahuli aj chipsetu trochu.

Neviem jak sa to vola ja to volam teplovodiva guma :)

P.S. pouziva sa to na chipy ktore nemaju velky tepelny vykon, ptz to moc vodive neni, nutne je to vtedy ak je jeden chladic na 2chipy tak tam musi byt nieco co vyrovnava vyskove rozdiely, ptz 2 chipy nie su nikdy presne rovnako vysoko (tolerancia). Na CPU je nasadeny chladic na pruzinach ptz tam to musi sediet dokonale

Zrejme ten chladic asi nesedi uplne dokonale na CPU, mozno ho dviha moc ten druhy chip, alebo je nejak divne urvaty nejaky uchyt chladica, musis si to poriadne pozret. Vetrak sa toci naplno pri takych teplotach?

Skus prime95 ze nakolko pojdu teploty. Ono vypinat sa to moze napr. aj kvoli tomu, ze su nejak poskodene DC menice na doske a pri vysokej zatazi vznikaju zakmity na napatiach apod. Notebooky sice pouzivaju dost tantaly a ne elektrolyty, ale mozno tam su aj elektrolyty a uz su nahovno apod. Ale najprv skus ten prime95 a sleduj teploty pomocou speedfan

Zvycajne to riadi HW a neda sa to nastavovat u NTB.
Notebookove intely CPU mali Tjmax az 100°, AMD neviem zhlavy mozno asi tiez, takze to neni az tak strasne si myslim. Ked nemaju 100 tak 85 ale to by mal potom ist vetrak naplno.

Ak sa ten vetrak toci a nevydava ziadne zvuky ze by skripal alebo co, tak to je podla mna ok. Jaky mas presne momentalne este problem?

A jak si ten chladic cistil?

Ze sa nerozbehne moze mat rozne priciny. Trebars je v ten den chladnejsie a rozbehne sa az po zahriati :) Alebo si to umyval pod vodou, alebo je to cinsky crep. Vetrak sa da kupit novy ako nahradny diel od vyrobcu apod, ale nemusi byt vadny len vetrak, moze blbnut EC. Skus to pouzivat bez baterky.

Ideální přechod tepla mezi CPU a plochou chladiče je naprosto hladká plocha. Čím víc pasty,tím horší chlazení. Ideální stav je naprosté minimum jakékoliv srač*ky. Samotnej sajrajt ti moc tepla neodvede. Plochy co nejvíce vyleštit,ale žádným šmirglem,jak tady onehdá někdo radil.Povětšinou se přepastováním vlastnosti buď nezmění,nebo zhorší.