Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s hdd

Bobrý den měl bych otázku na kterou neznám odpověď... Co mam udělat respektive, co všechno může znamenat hláška: "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press key". Někde jsem se dočetl, že pc bootuje z jiného disku než by měl a nebo že je disk poškozený. Divné je že tuto hlášku nám pc psalo před plánovanou reinstalací win (která byla z jiného důvodu) a při té příležitosti se win instaloval na druhý disk, který byl rychlejší a celkově lepší. Problém je, že hláška se vrátila, proto jsem pc vyndal položil si jej na ležato a měl jej týden takto zapnutý. Pc takto fungovalo dokuď jsem jej dnes nevrátil zpět v přesvědčení, že jsem asi paranoidní. Teď si myslím, že to může být snad disk, ale divné je že nejdříve byl win na jednom disku a teď je na druhém a chyba stále přetrvává. Děkuji všem za vaše rady a omouvám se pokud patří tato debata do jiné kategorie :)

No právě je divné že pc 3/4 roku fungovalo na disk a pak začne psát že se musí disk nabootovat a teď se disk změní a píše se to samé... jasně že se pokusím nastavit aby se bootování provádělo z nového disku, ale co když bude chyba dále přetrvávat? Mam též pocit, že disk když se píše hláška dělá určitý nezvyklí zvuk... zkusím přečíst návod na dual bios a najít to tam ;)

ono napíši to rovnou, máme v pc dva disky... horší (WD Green) na zálohování a rychlejší (WD Black), posledně při instalaci win jsem to spletl a os jsem nainstaloval na Green a proto byl komp celou dobu pomalí a teď se k tomu přidala další chyba, tak jsme se v rodině rozhodli, že k té příležitosti os dáme na ten rychlejší... na další věci mrknu teď... koukám do manuálu, ale rodiče zachovali jen francouzkou verzi :D