Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tvorba grafiky; herní počítač

Ahojte,
dostala jsem nový herní počítač na kterém bych chtěla kreslit v grafickém programu typu Gimp, Inkscape; žádné fraktály nebo 3D rendery.... První měsíc bylo vše perfektní a rychlé (rychlost vykreslování obrazů...). Začínám si všímat postupného zpomalování odezvy počítače (např při velkém přiblížení na detail kresby se obrazovka vykresluje po pruzích).

Pomohlo by dokoupit grafickou kartu? Je tu jen integrovaný grafický čip. Parametry počítače nejsou nejhorší:

Operační paměť
8GB 1600MHz DDR3 CL10 DIMM
Grafická karta
integrovaný čip v CPU AMD Radeon HD 7480D
procesor
AMD APU A4-5300, socket FM2, Dual-Core 3.4 GHz, L2 Cache 1MB, 65W

Díky předem za odpověď.

Zrovna v Gimpu se náchází GPU akcelerace, zkus jí zapnout. Pokud zaplá je a nestíhá tak by opravdu nejspíš pomohla koupě dedikované grafické karty, osobně si myslím že né každý editor podporuje akceleraci pomocí GPU v tom případě by ti to brzdil CPU.