Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Western Digital My Cloud, Jaký disk ?

Zdravím.

Nedaří se mi nikde najít jaký disk obsahuje "Western Digital My Cloud". Tedy jaký disk je uvnitř.
Do některých verglů dávají RED disky ale tady neuvádějí nic.
Neví někdo co tam je?
Po případě má s tímto LAN HDD někdo praktické zkušenosti?
Díky

Jak je to možno?
Mám v plánu jej koupit ve 4terové verzi abych měl nějaký prostor doku nenaspořím na nějaký NAS server. Tedy potřebuji aby to vydrželo fungovat 2-4 roky. Umíštěný ho budu mět u profukujícího zastíněného okna takže chlazení bude dostatečné i v létě. Takže usuzuji že by to aspoň ty roky vydržet mohlo než disk odejde.

Nejde o zas tak závažná data aby to byl takový risk ale například zyxelům moc nevěřím. Zatím sem se zyxel stroji měl jen problémy. Navíc ty nejdůležitější data budu mít ještě na jiném disku.... Vždy je to ryziko pokud se tam neodehrává nějaký raid.

Pro mě je jediná možnost RAID 5 ale dat dohromady takový nas server s 4TB disky je otázka 25k.
Už i cena kterou stojí WD My Cloud je pro mě pěkná díra do peněženky ale aspoň budou k dispozici LAN a Cloud možnosti. Konec konců to je stejné ryziko jako když bych pořídil klasický externí či interní disk.

To je bohužel pravda. Vždy je to loterie. Ale bohužel WD My Cloud je za tyto peníze zatím nejvýhodnější co se dá sehnat (pokud by to mělo stát stejný peníz nebo méňě).

Hlavně mě zajímalo co je tam za disk. WD Red už doma jeden mám 1TB a zatím jsem spokojený. Jede už druhým rokem a bez jediné chybičky.

Pokud si koupím tento WD krám, jak se řeklo jestli disk přežije ty dva roky je ve hvězdách stejně jako u kteréhokoli jiného.

Jde tedy o tyto základní otázky. Bude to fungovat a budou se na to dát ukládat věci? Bude k nim přístup přez LAN? Bude tam možnost ukláda třeba fotky z mobilu přez internet (i za cenu pomalého uploadu)? Pokud na tyto tázky je odpověď ano tak vzhledem k ceně a stavu mi to vyhovuje. Ikdyž vím že to není nejlepší možnost ale na lepší zatím nemám. Kupuji to pro to abych si poskytl čas a dosáhnul k těm lepším, tedy plnohodnotnému NAS.

Četl jsem si celý den recenze uživatelů a až na drobné nedostatky by mi to mělo stačit. Pokud to během provozu chcípne tak mě to nasere ale jak se psalo. Je to loterie a stejně tak by mohl chcípnout i ten zyxel a disk do něj vložený. S RED diskem mám zatím jen dobré zkušenosti takže mi to momentálně vyhovuje. A to bylo to hlavní co jsem potřeboval vědět. Tedy jaký je tam disk.

Díky tedy za rady. :) Třeba ještě pouvažuji, výplata má být až 15tého tak se uvidí.

U reklamačky se chlapci snaží tak, že vymění kus za kus.
Pokud po nich budeš chtít, aby Ti vydolovali data, tak se jen zasmějí a odkážou Tě na nějakou firmu specializovanou na záchranu dat, kde za to zaplatíš majlant (třeba i 20 táců dle objemu a náročnosti záchrany) a samozřejmě přijdeš o záruku.

Ne. Ale prostě vím, že žádný prodejce v žádném případě neručí za data uložená na disku!
Vždy se to řeší výměnou kus za kus. Jestli se pak v tom třeba ještě někdo prohrabe, aby se pokusil získat třeba nějaký důvěrný informace, fotky, apod. - to už je jiná kapitola...

Spekulace to rozhodně nejsou, ale klidně si věř dál...
S prodejcem se určitě na ničem nedomluvíš, ten jen vadné disky přeposílá výrobci, takže by ses musel domluvit přímo s Westernem, a tam jseš taky bez šance.
Ne webu Westernu jsem ale našel seznam partnerů pro obnovu dat, a v ČR to je firma DataRecovery. Pokud tedy vadný disk WD dáš na záchranu k této firmě, neztrácíš u Westernu záruku. Musíš ovšem od té firmy požadovat písemné potvrzení, co s tím diskem provedli a toto potvrzení musíš předat Westernu při reklamaci.
Pokud bys dal disk na obnovu jinam, o záruku přijdeš.

Však ses taky ptal na reklamaci, tj. poruše HDD v době záruky:

Máš s tím reálné praktické zkušenosti u WD?
S takovou reklamací u Western Digital.

Ale pozor - ne vždy se při poruše disku podaří obnovit vše! Pokud se stane něco hlavičkám a škrtnou o plotnu, tak v tom místě ty data neobnoví ani Chuck Norris s Davidem Copperfieldem...