Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký HDMI kabel koupit

Ahoj, měl bych malý dotaz. Mám monitor s HDMI konektorem a grafiku s HDMI a DVI konektory. Chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl když koupím kabel HDMI-HDMI a DVI-HDMI. A druhý dotaz do jaké ceny je rozumná cena za tento kabel. Viděl jsem HDMI-HDMI 2m za 1099Kč i více což se mi zdá hodně, ale i za 200 což zase aby to nebyl šmejd z tenkého drátu. Pokud by mi někdo mohl prosím poradit byl bych rád. Děkuji

no uplne jedno to nie je. prednedavnom som riesil rusenie pc reproduktorov a subwoofera. vsade som pouzil kvalitne tienene kable a rusenia som sa nezbavil uplne. skumanim som zistil, ze to robi dvi kabel k monitoru. pri pouziti tieneneho hdmi kabla rusenie zmizlo. pokial ide iba o kvalitu obrazu, tak tam je to asi fakt jedno, hdmi iba navyse prenasa aj zvuk.

• Zasadni rozdil je v prenosu zvuku, kde <DVI> o proti <HDMI> zvuk prenést neumi.
(jinak jde prakticky o tu samo vec, jen u rozliseni "16:10 1920x1200" bych mozna radeji pouzil DVI, HDMI tusim pri tomto rozliseni zustava na 1080p, necham radeji na overeni)

Děkuji. Takže za 3-4 stovky bohatě stačí. To o tom DVI a HDMI jsem mohl dohledat, pravda, ale třeba se to tu někomu bude hodit. Ty dražší se možná projeví až při vyšším rozlišení 4k například? Je to možné? Já takový monitor stejně mít nebudu a ani repro mít nebude tak asi použiju DVI - HDMI mně ten DVI konektor přijde takový pevnější a jistější oproti HDMI. :)

HDMI nevie preniest 4k

Drahsie su proste drahsie z 2dovodov
1. obchodnik si pridal 400% marzu
alebo
2. vyrobna cena je vyssia lebo pouzil hrubsie draty alebo lepsie dielektrikum, pozlatene kontakty, apod
alebo
3. 1+2

Vseobecne kupuj HDMI v1.4 ked nahodou budes niekedy potrebovat ARC alebo SEC support. Cena resp. kvalita hra rolu skor u dlhsich kablov (>2m apod)

Ano obraz bude stejny za predpokladu ze tam nebude jasne viditelne rusenie. Drahsi kabel moze byt menej nachylny na vznik rusenia/vypadky obrazu/apod, ale digitalny kabel nijak nemeni obraz ptz uz z priuncipu nemoze.
Ked nemas o problematike ani paru tak sem prosimta nevypisuj nezmysly, toto je poradna, ne materska skolka.

Namiesto vypisovania nezmyslov si otvor nejaku ucebnicu a studuj.
Keby ti tam nastavali chyby prenosu tak by si jasne videl ze tam v tom obraze je rusenie (ciary, vypadky, uplne ine pixely, zrnenie). Ak tam nemas ziadne blbe pixely a ciary a vypadky, tak je obraz uplne stejny jak so zlatym kablom aj s platinovym, ptz digitalne rozhrania nemozu rozmazat obraz ani zmenit farbu.
To je jak keby si tvrdil ze ked ti poslem papier s textom postou tak na tom papieri bude uplne nieco ine ako ked ti poslem ten samy papier pozlatenym kurierom.

Ano kovovej drat prenasi 0 a 1. Ak tie 0 a 1 prijmac nezachyti presne, tak to vidis znacne ako vypadky a ciary a uplne blbe picxely, ptz sa menia aj MSB bity. Ak ich zachyti presne tak sa nemoze nic zmenit. T.j. bud mas signal 100% spravny, alebo je jasne zaruseny uplne blbymi pixelmi a vypadkami. Nic medzi tym neexistuje.

A ja nemam ziadne vypadky ani blbe pixely ani s lacnymi kablami, ptz mam galvanicky oddelenu antenu, a nemam ziadne radary ani WiFi a podobne kramy tesne u kabla :)

A este som zabudol datove protokoly pouzivane v HDMI maju aj error correction, a uplne najhlavnejsi aspekt je aj ten ze sa pouziva 8/10bit encoding, tym padom keby to zachytilo blbo napr. len jeden bit, tak sa zmeni minimalne 8bitov na uplne ine, a navyse to strati synchronizaciu takze tam bude blbo este aj kopec naslednych bajtov. To je potom jasne viditelne a identifikovatelne ako poruchy prenosu.

Tu su nejake obrazky ako by to vypadalo keby si prijmal chybne data http://www.cnet.com/news/why-all-hdmi-cables-are-t he-same/ ale zvycajne TV pri chybnych datach nezobrazi nic a mas vypadok obrazu alebo vypadok zvuku apod.

pozlatene kontakty su bezna vec, zlato sa pouziva tusim aj na paticiach CPU a podobne, v mobiloch na rozne konektory apod. Len to nikto na tie veci nevypisuje :) Ta cena toho "mnozstva" zlata je tipujem radovo v centoch. U kabla aby vyrobca dal o 3x vyssiu cenu tak vyzdvihuje vselijake veci ktore su inac bezne, ale je to aj dobre nech zlatia, bude to mat lepsi kontakt aj po case (ak sa ten kram nevyvykla mechanicky). Keby nebola konkurencia tak by nezlatil nikto :)