Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuk pres opticky kabel z pc do kina nejde v 5.1

Ahoj ,
potreboval bych poradit jak nastavit zvuk ktery mi jde z pc do kina aby byl v 5.1 . V nastaveni spravce zvuku raeltek HD co mam nainstalovany od msi kterou mam desku nejde nijak nsatvit aby hral zvuk v 5.1 . jde to nastavit jenom na pripojenych sluchatkach ktere mam pripojene klasicky 3,5 jackem tam muzu nstiv vcsechno.
Prosim o radu jestli mam neco stahnout nebo jestli to jde nejak upravit

diky

Ten digitalny vystup v spravci nema nahodou dole aj tlacitko konfiguracia a vlastnosti?

Ten digitalny opticky vystup je co presne za HW? Napr. lacne cinske USB-SPDIF zvukovky vedia len stereo. Na to aby si mal 5.1 cez spdif totiz by to imho muselo byt zakodovane do dolby digital apod, co neni lacna zalezitost co sa tyka HW.