Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem asus Eee a výměna síťové karty( problém s připojením jiných počítačů)

Zdravím.
Mám takový zvláštní problém.

ve zmíněném ntb jsem vyměnil standardní wifi kartu za Atheros AR8132.
wifi je funkční. ze začátku mi vypadávala ze sítě při přenosu dat, po menší aktualizaci se tento problém vyřešil, bohužel nastal jiný!!!

pokaždé když se připojím, tak už se nepřipojí žádné jiné wifi zařízení na router, toto lze až po restartu routeru.

Nějaká rada z oblasti síťování?

zatím mne to nabádá k návratu na standardní wifi, jenže to se mi moc nechce :c(((

Předem díky za jakoukoli odpověď

zatím jen domácí, nikde jinde jsem prozatím neměl možnost odzkoušet.
hotspot ze sebe určitě nedělám.

jinak ip je automaticky přidělováno routerem

no ale jak na to teď koukám, tak je asi jasný bordel v ovladačích.

soupis ze speecy:
atheros AR5b93 w.n.a.- packet sheduler miniport
conn. name -bezdrátové připojení k síti 2
dhcp: enabled yes

atheros AR8132 Pci-e fast ethernet controller -packet sheduler miniport
conn. name připojení k místní síti
dhcp: enabled yes

takže tímto se chci omluvit za popisek, mám tam blbě uvedený tip karty

poskytovatel internetu mi tvrdí, že mám doma moc počítačů a že by se mohli mezi sebou rušit, jako věřím tomu,ale ne v mých podmínkách. standardně tu běží 4 pc přes wifi + tablet a jeden stolní,ale ten mám na router připojený kabelem.

je možné že karta má jiné frekvenční rozhraní( myšleno větší rozsah), které router alá tp-link tl-wr741nd nezvládá? bohužel se nedostanu do jeho nastavení. poskytovatel si nastavení chrání svým heslem :c((( je to můj první problém v této oblasti síťování. neříkám že jsem profík,ale jako laik už něco za sebou mám a učím se za pochodu

nejdřív odstranit ovladač odpojené wifikarty - spustit:

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

pak ve správci zařízení v menu zobrazit -> skryté krámy, v okně nalistovat zašedlou starou wifikartu, smazat.

fast ethernet controller

drátová síťovka, nechat být.

karta umí stejné normy jako router, akorát tzv. režim 300mbit nevyužije.
nastavit jí ve správci zařízení - advanced - region: česko.

jako prevence proti divnému chování wifikrámů s divnými ovladači se doporučuje nastavit zabezpečení routeru napevno. http://pc.poradna.net/q/view/1284138-problemy-s-wi -fi-na-ntb