Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android - zabezpečení

Ahoj,
koupil jsem si tablet s Androidem a stále ještě nevím, jestli má smysl si pořizovat nějaké antiviry či firewally. Co jsem tak četl, tak antivir stejně bez rootu toho moc nezmůže. S firewallem to je podobné, byť vím, že existují i takové, co fungují bez rootu. Do rootu se mi jít nechce. Vzhledem k tomu, že stahuju jen z google play (navíc jen prověřené aplikace, které mají miliony stáhnutí) a na nějaké porno nebo warez stránky nelezu, tak si myslím, že pro mě nic takové potřeba není a jen by mi to zbytečně "žralo" ramku (mám 1GB). Nicméně zajímá mě, jak to máte vy? Používáte něco nebo se spoléháte jen na vlastní inteligenci při instalaci aplikací apod.?

loading...

Pokud můžu mluvit za sebe, "nikdy" jsem žádný antivir ani firewall neměl. Spíše to má takový placebo efekt, pocit bezbečí :-) Tak jistě, že jsem nějaký vyzkoušel, ale nepřesvědčilo mě nic, proč bych ho měl používat. Jak antivir, tak ani vir toho bez rootu moc nezmůže. A to chodím na spoustu pochybných stránek, mám jen ve FF doplňky adblock a ghostery. U aplikací mimo GP raději koukám na oprávnění