Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Virtual PC 2007

Vite nekdo proc se programy od Mrkvosoftu instaluji tak hrozne dlouho? Ted jsem instaloval Virtual PC 2007 (30MB) a instalace trvala nekolik minut. Co ten intalator muze tak dlouhou dobu delat? Taky by me zajimalo, proc se Win XP instaluje na vsech pocitacich +- stejne rychle bez ohledu na hardware?

Na rozdíl od jednodušších instalátorů, které jen instalaci rozbalí do nějakého adresáře a provedou zápis do registru (to je opravdu rychlé) kontroluje verze knihoven a další systémové věci, na kterých je běh programu zavislý.
Virtual PC navíc instaluje i virtuální síťové karty a další nástroje pro virtualizaci.

Instaloval jsem jej včera a určitě instalace netrvala déle jak 1 minutu.