Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde může být chyba? Sekají se hry.

Zdravím během měsíce jsem postupně postavil PC cca za 25000Kč (pouze bednu), s nadšením jaký se ze mě stane hráč počítačových her ve full hd rozlišení s maximálníma detailama a jsem trochu zklamaný, spíše mě vrtá hlavou jestli nemůže být někde chyba, třeba jen v ovladačích apodobně. třeba jsem se těšil na assassins creed unity a hra jela cca 2hodiny celkem bez problémů a poté se začala sekat tak, že je skoro nehratelná (nechápu jak je to možný), stáhnul jsem si Tomb Raider 2013, hru bych měl rozjet bez problémů na ultra a hra jela též zezačátku pěkně a po pár hodinách hraní už to zase není ono, nechal jsem PC schládnout s tím, že je možná přehřátej ale to problém nevyřešilo. Nemůže být "slabý" zdroj?
Procesor: AMD FX8350 VISHERA s chladičem artic freezer při 100% zátěži procesoru je teplota do 45stupňů
Grafika: MSI R9 290 Gaming 4G
Základovka: MSI 970 Gaming
RAM: 2x4GB Hyperx fury 1866MHz
SSD: Intel 120GB
HDD: WD Blue 1TB(na něj ukládám hry)
Zdroj: Corsair CX600 600W 80PLUS bronze
Předem díky za rady.

Změna kategorie, původně: PC sestavy
Změna předmětu, původně: Kde může být chyba? (host)

Zrovna AC Unity je "opravdu" dobre optimalizovana hra takze tam se tomu ani nedivim...
Navic AMD CPU mi prijde ze v dnesni dobe prave her kde vyvojari "opravdu" dbaji na optimalizaci neni nejlepsi napad a je videt ze Intel je na hry ted mnohem lepsi nez kdy driv(viz Dying Light kde do ted X stovkam ne-li vic lidem s AMD hra proste nefunguje a kdyz uz tak je nehratelena)

I tak...urcite si v Biosu vypni AMD Cool and Quiet. Ve hrach to dela hroznej bordel a navic to presne vystihuje problem jaky mas ty(po cca par minutach se hra zacne divne lagovat atd...u mne to vzdy vyreslo vypnuti tohohle...tedy dokud neprisla super optimalizace :D )

Myslel jsem si, že nejsem úplný začátečník ale jak to tak vypadá tak asi jsem, mohl bych tě poprosit o návod jak vypnout v biosu AMD.....?? samozřejmě najet do Biosu umím ale netuším kde to hledat, hodněkrát už jsem v biosu byl ale tohle jsem tam nikdy nezahlídl.

A s tím Intelem a AMD souhlasím ale myslím, že zrovna FX8350 by s hrama v dnešní době mít problém neměl, AC Unity má v doporučených HW právě FX8350 a navíc jsem už od pár lidí slyšel, že do budoucna mají být hry na AMD lépe optimalizovány a právě i na můj procesor, takže si myslím, že to není špatná investice do budoucna, samozřejmě, jsem přemýšlel o intelu ale je cenově někde jinde.

To ze je to doporuceny neznamena ze to pujde...vzdy tam "musi" figurovat jedno CPU od Intelu a jedno od AMD...bohuzel "fakta" neprehlednes a vetsina dnesnich her na AMD CPU je obcas za trest.

Jinak zkus jen na test uvidis...mne(na druhem PC) to v par hrach pomohlo(Crysis 2-3 a BF3-4).
A kolega ma pravdu ze si to WIN muze ridit sam jenze tam ja prave vidim tu chybu ze nevi co delat...a zdalo se mi ze CPU haprovalo mezi Mhz a nevedelo obcas co a proto hra "jakoby" lagovala...po vypnut CaQ to slo normalne.

nemusi vypinat c&q, staci nastavit energeticky profil vo Win na maximalny, to ma zhruba stejny efekt jak vypnuti c&q. Ale CPU potom bude zrat energiu zbytocne aj ked na PC nic nehras, co je dost nezmyselne v dnesnej dobe. C&Q by nemal sposobovat ziadne problemy po nejakom case, ptz si to riadi Win a Win vidi kedy je CPU potrebny a kedy nie.
Ale samozrejme moze skusit vypnut aj c-states v BIOSe aj C&Q, na test, a uvidi. Ja si skor myslim ze to ma zavirene crackami.

Dival jsem se na testy r9 290 a jsou tam dokonce i vyssi teploty i pres 90℃ a kdyz teplota stoupne pres 95℃ tak se automaticky snizi frekvence grafiky takze i vykon ale tenhle problem bych nejspis nemel mit, navic kdyz jsem hru zapnul po hodine znova sekala se porad.

A nevíte jak je to u AMD s turbem? Údaajně se má zapnout samo ale mám na ploše měřič procesoru a mám tam zvlášť každý jádro a je tam i frekvence a je tam 4000MHz a turbo by mělo být 4200MHz a když zapnu test procesoru přes AIDA64 tak jedou všechny jádra na 100% ale jen na 4000MHz

Ano ked idu vsechny jadra tak sa nemoze aktivovat ziadne turbo a je to tak spravne. Uz si spustil ten MBAM v nudzaku?
P.S. a je mozne ze ak si vypol C&Q a tym padom speedstep tak sa neaktivue ani turbo, ale to je teraz jedno. Ak tvoj nema suvis s teplotou (pisal si sam) tak tam mas viry, co je takmer iste ked tam instalujes kradnute SW

Slepý si asi ty. Fx 8350 mám a problém nemám. Když to cpu nemáte doma tak nemluvte. Ještě se mi nestalo, že bych nespustil a nemohl hrát žádnou hru full hd ultra. fps 40-60 fps podle hry a nastavení. Kromě unity tam má problém i i5, kde je jen cca 30fps.

Jo ale my tady neřešíme tvoji sestavu, řešíme proč aktualizovaná sestava s aktuálními ovladačemi a teplotami v normě má problém s poklesy FPS. Dva případy mají jedinej společnej komponent a to CPU. Takže pouze poukazuju na tuto souvislost, zda-li nemůže být problém právě tady, nic víc. A to že ty problém nemáš, neznamená že někdo s identickou sestavou mít problém nemůže.

Jedinej spolocnej komponent su tie viry co tam ti ludia maju. Alebo nenainstalene ovladace. Pripadne uvolneny chladic. To snad vidi on ze jake tepltoy ma hned po zapnuti apod.
P.S. moze sa jednat aj o chladic chipsetu alebo grafiky, odpovede typu "teploty mam vpoho" len dokazuju ze nevie jake ma skutocne teploty na vsetkych komponentoch :)

Když nechápeš psaný text, tak je to tvůj problém. Pouze sem konstatoval že oba mají stejný procesor a problém, zda-li nemůže být příčina třeba tam. Ať už nekompatabilita, ovladače atp. Neřikal jsem nic o tom že je procesor "nic moc" tak přestaň slovíčkařit a buď se pokus pomoci řešit problém, nebo se zdrž komentáře. Díky

Chlapi jak to tady čtu tak pořád nevím, kde by mohla být chyba, dnes jsem přeinstaloval windows nainstaloval jsem aktuální ovladače zkoušel jsem i AMD catalyst omega ale po restartu pc jel ale monitor hlásil no signal, pc jsem tedy přeinstaloval znovu a dal tam AMD catalyst 14.1, chipset z CD který jsem měl u desky, a postupně všechny ovladače, pc jsem zkoušel projet MBAM a nějaké chyby to hodilo tak jsem je smazal, hru jsem začál hrát od znova (Tomb raider) a hra jede zase perfektně ve full hd a plné kvalitě, a pokud se budeme bavit o teplotách ty kontroluju neustále přes více programů, GPU kontroluju přes afterburner kde je teplota při tomb raider maximálně 71stupňů, teplota procesoru je vždycky kolem 40stupňů tu kuntroluju přes aida64 kde jsem zkoušel i test cpu kdy jsem nechal zatížit jádra na 100% a teplota se přes 44stupňů nedostala ani po půl hodině a ještě jedna věc, už dříve jsem četl v recenzích u grafické karty, že občas "bzučí" cívky v grafice a občas mě i "bzučely" třeba v menu u her občas ve hře apodobně ale dnes mi "bzučí" celou dobu i když grafiku vůbec nezatěžuju, je to normální?

CPU nemoze mat 44 stupnov pri plnej zatazi, tu teplotu meras blbo alebo si ten CPU nezatazil. Pouzi prime95 torture test.

Cievky bzuci asi ked ta grafika alebo CPU vytazene neni, ked ti grafiku furt vytazuje vir ktory tam potom niekedy furt instalujes z nejakeho cracku alebo odkial, tak potom je vytazena furt a nebzuci apod. :) Bzuciace cievky nie su zavada, ale svedci to trochu o "kvalite" navrhu toho HW komponentu.

Aspoň mě nevykládejte, že je to nesmysl, vím, že AMD topí ale PC jsem měl na diagnostice v comforu a teploty procesoru jsou perfektní a speed fan, kontroloval jsem teplotu přes plno dalších programů a teplota byla ve všech programech stejná.

A jeste ke grafické kartě, teplota v MSI Afterburner je momentálně 42°C (bez zátěže, což je podle mě v pořádku)ale když koukám do programu AIDA jsou tam 3 odlišné teploty u GPU, GPU dioda 42°C, GPU VRM1 40°C, GPU VRM2 81°C?? To je nějak moc ne? bez zátěže? a co to vůbec znamená to VRM2?

Ok vyzkouším to a ta teplota u VRM2 je pořád stejný i při zátěži, nebude lepší kartu vyměnit? Mám jí pár dní takže můžu zboží bez důvodů vrátit, dal jsem za kartu 8500,- nebyla by jiná možnost za tu cenu? Nvidia třeba?

O23 - Service: @keyiso.dll,-100 (KeyIso) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: MBAMScheduler - Malwarebytes Corporation - C:\Program Files (x86)\Malwarebytes Anti-Malware\mbamscheduler.exe
O23 - Service: MBAMService - Malwarebytes Corporation - C:\Program Files (x86)\Malwarebytes Anti-Malware\mbamservice.exe
O23 - Service: @comres.dll,-2797 (MSDTC) - Unknown owner - C:\Windows\System32\msdtc.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\System32\netlogon.dll,-102 (Netlogon) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: PnkBstrA - Unknown owner - C:\Windows\system32\PnkBstrA.exe
O23 - Service: PnkBstrB - Unknown owner - C:\Windows\system32\PnkBstrB.exe
O23 - Service: @%systemroot%\system32\psbase.dll,-300 (ProtectedStorage) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: Qualcomm Atheros Killer Service V2 - Qualcomm Atheros - C:\Program Files\Qualcomm Atheros\Network Manager\KillerService.exe
O23 - Service: @%systemroot%\system32\Locator.exe,-2 (RpcLocator) - Unknown owner - C:\Windows\system32\locator.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\samsrv.dll,-1 (SamSs) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\snmptrap.exe,-3 (SNMPTRAP) - Unknown owner - C:\Windows\System32\snmptrap.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\spoolsv.exe,-1 (Spooler) - Unknown owner - C:\Windows\System32\spoolsv.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\sppsvc.exe,-101 (sppsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\sppsvc.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\ui0detect.exe,-101 (UI0Detect) - Unknown owner - C:\Windows\system32\UI0Detect.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vaultsvc.dll,-1003 (VaultSvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vds.exe,-100 (vds) - Unknown owner - C:\Windows\System32\vds.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\vssvc.exe,-102 (VSS) - Unknown owner - C:\Windows\system32\vssvc.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\wbengine.exe,-104 (wbengine) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbengine.exe (file missing)
O23 - Service: @%Systemroot%\system32\wbem\wmiapsrv.exe,-110 (wmiApSrv) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbem\WmiApSrv.exe (file missing)
O23 - Service: @%PROGRAMFILES%\Windows Media Player\wmpnetwk.exe,-101 (WMPNetworkSvc) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmpnetwk.exe (file missing)

--
End of file - 6010 bytes

po tom odinstalovani daemonu alebo po cistych Win (+ len ovladace z weby vyrobcu dosky a grafiky) skusaj potom hru (legal, ziadne cracky) ci sa seka. Tu teplotu zatial ignoruj co ja viem mozno to je aj nezapojeny vstup (sleduj aj hned po zapnuti z vypnuteho stavu ze kolko tam je, prvych par minut tam nemoze byt hned 85° ak je tak to moze byt blbost t.j. grafika nemusi mat VRM2 vobec).