Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyber gpu

Zdravim potreboval bych poradit s vyberem gpu karty.Cena do 10 tis kc využití hrani her.
Nemuzu se rozhodout mezi nvidi 970 nebo ati 290.U nvidie se mi libi podpora direct 12 u amd jsem narazil pouze na dve karty s podporou direct 12 bohuzel cena uz me prijde dost vysoka navic od znacky sapphire s kterou nemam dobre zkusenosti.
Docetl jsem se ale o problemech nvidie ze rada 970 piska a nejsou to vlastne gpu s 4 g pamětmi ale pouze s 3.5 a mensi sbernici coz se mi nelíbí.
Nemate nekdo prehled co amd chysta pro tento rok jestli neni lepsi si pockat?

• Na tvém miste bych zakoupil <NVIDIA GTX 970>, ktera dokaze podat o neco lepsi vykon o proti rivalovi 290.
(Na miste by bylo vzit od vyrobce MSI, nebo ASUS <DC2>)
• Dle mého, vyhodou u <NVIDIA> je jiz také prezence "PhysX", "CUDA", "V-Sync/Adaptive", jen dle me, opakuji dle me, NVIDIA maji stabilneji DRIVERY, coz je silne projevuje v hernim svete a v Benchmark testech o proti GK AMD se stejnou konfiguraci.

Vybirat podle <4Gb> nebo <3Gb> je blbost a na vykon to nema zadny dopad. (s vyjimkou hodne vysokych rozliseni, "4K" a podobne)