Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem seskupení logických disků

mám jeden fyzický disk rozdělený na 2 logické (C,E)
na E nic nebylo, nainstaloval jsem tam win8
na C byl winXP, který jsem po inslaci osmiček, pak jen ručne smazal přes windows průzkmínk. (nesel mi sformátovat).

Jakým způsobem lze ted spojit E a C jako na jeden logický disk jen?
dík

(btw na C mi to ukazovalo nějaké data (v řádu GB), i když jsem na něm všechno smazal. (nic tam nezbylo, ani skrytý soubory), ale stejně mi tam zabírá místo něco, čím to je způsobený?)

to jako když si třeba na nový jeden formatovaný disk nainstaluju OS, a pak to rozdělím na dva logické disky C a E, (a OS nainstaluju na E), a C si nechám na data, tak jako to Céčko je nějak nadřazenější jo, a jakoby primární jo?

"tak to nefunguje. Normalne sa zrusi ten druhy a roztiahne ten prvy."
takže zrusit první(C) a roztáhnout druhý(E), jde jen pres ty spec. programy..?

na C byl winXP, který jsem po inslaci osmiček, pak jen ručne smazal přes windows průzkmínk. (nesel mi sformátovat).

zformátovat třeba nešel proto, že v tomto aktivním oddílu přibyl skrytý \boot adresář pro windows8, obsahuje bootloader.
těžko říct, musel by ses podívat do správy disků = diskmgmt.msc, pak něco vymýšlet s přesunem.

aha, no já myslel že by se třeba nějak označil disk C za smazaný, a poté bych jen jakoby označil disk C, za disk E. Takže teoreticky bych nic nepřesouval. Ale to je asi kravina :D

No a ješte se teda zeptám prosím: šlo by:
•zmensit disk E na minimum pro windows8
•zvětšit disk C na maximum pro data
•nastavit aby se instalačky od programů, nabídávaly defaultne instlace na disk C..?

na nějaký imagehosting dej screen z toho "diskmgmt.msc".
instalace programů se dávají na stejný oddíl se systémem.
skoro nejlepší bude, když celý ten bordel nainstaluješ znovu a správně. má smysl samostatný systémový a datový disk, ale ne takový, kde cpeš programy mezi data.
stejně tak není normální posouvat začátek oddílu, na kterém už je nějaký obsah - ne každý partition manager má dost rozumu, aby nezačal zdlouhavě a zbytečně přesouvat i jeho obsah.