Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde mi nainstalovat ovladač tiskárny HP

Mám tiskárnu/scan/copy HP psc 1350 All in one a je (asi) staršího data (ale poměrně dobrých parametrů). Bohužel mi nejde nainstalovat ovladač a to ani ve WIN XP natož ve WIN 7, protože nemám prý dostatečnou konfiguraci - ve skutečnosti je můj notebook na daný sw příliš výkonný, sw od HP takový výkon asi není schopen propočítat a tak mi to háže hlášku, že nelze nainstalovat. Stáhnout novější ovladač z webu HP nelze, není.
Z instalačního CD mě to pustilo pouze k ovladačí HP psc 1300 a tiskárna sice tiskne, ale blbě - vznechává řádky.
Je nějaká možnost jak se s touto tiskárnou nerozloučit nejlépe aby byla použitelná ve win7?

Děkuji všem za rady.

rocesor tohoto počítače nesplňuje minimální požadavky na systém, protože není podporován nebo je příliš pomalý.

Aktuální přibližná frekvence: 1589 MHz
Minimální frekvence: 233 MHz
Doporučená frekvence: 500 MHz

Aktuálně nainstalovaný procesor: IDT
Minimální procesor: Pentium II, K6, Transmeta 5400 nebo rychlejší.
Doporučený procesor: Pentium 3, Athlon, Transmeta 5800 nebo rychlejší.

Požadovaná akce: Klepnutím na tlačítko Storno ukončete instalaci tohoto softwaru. Tento produkt je třeba nainstalovat do počítače s minimálním (nebo rychlejším) procesorem.

K dosažení optimálního výkonu systému doporučujeme nainstalovat tento produkt do počítače s doporučeným (nebo rychlejším) procesorem.

Mám: WIN XP Home 2002 Edition SP3
LENOVO IDEAPAD VIA NANO U2250 1,6 GHz a asi 2 GB RAM

Čemu na tomhle nerozumíš:

Procesor tohoto počítače nesplňuje minimální požadavky na systém, protože není podporován nebo je příliš pomalý.

Tedy ne, že máš příliš výkonný systém (opravdu hodně velká blbost), ale a) je správně - procesor Via Nano není SW od HP podporován. O tom svědčí i jeden příspěvek (má číslo 4) v diskuzi k této recenzi:

Přidám zajímavost s praxe. Starší instalátory tiskáren HP špatně detekují procesor VIA Nano, tvrdí že nesplňuje minimální požadavky, jednoduchá instalace těchto ovladačů je v podstatě nemožná, musel jsem přendat disk z S12 do S10 (Atom) a tam nainstalovat tiskárnu, aby vše fungovalo jak má.

Obávám se, že Ty s tím nic neuděláš.

Instaluješ dle návodu? Tedy - spustíš instalaci ovladačů a na vyžádání teprve připojíš a zapneš tiskárnu?
Bylo by dobré tu hlášku opsat přesně (či ofotit) a ne převyprávět svými slovy ("nemám prý dostatečnou konfiguraci").
Dále:
- jaký máš notebook (značka a typ)
- kdo na tom notebooku instaloval systém? Nezapomněl jako první instalovat ovladače čipsetu?

...sw od HP takový výkon asi není schopen propočítat...

Takový trapný pokus o vtip - pokud výrobce má ovladače pro Win7 (jakože má), musí fungovat na sebevýkonnějším HW.

- W7 by mala tu tlaciaren podporocat nativne, cize staci byt pripojeny k internetu, zapojit ju do PC (USB kablom), W7 by si mala natiahnut ovladac pre podporu USB tlace a potom cez panel zariadenia a tlaciarne klinkut na pridat tlaciaren a vybrat si zo zoznamu.
- zaroven odpada problem s debilnym instalatorom