Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD disk - PLNÝ!

Zdravím,

na jednom PC mám SSD disk (128 GB), jako C - systémový - tudíž mám na něm nainstalovaný operační systém + ostatní programy (office, autocad, archicad). Na disku D 750 GB (klasický pevný disk) mám pouze data. SSD (C) je téměř plný - volného místa je tam cca 6 GB. Někde jsem četl, že to SSD disk takhle dělá, jenže v okamžiku, kdy se dostanu pod určitou hranici, už nespustím archiCAD, který požaduje min. volný prostor na systémovém disku, kde je nainstalován. Snažil jsem se čistit disk, odinstalovat všechny programy, které mi přišly trochu zbytečné, ale za den mi místo na disku C opět ubylo a už nevím, co dál. Nevíte někdo co s tím?

Díky za každou radu

Víme, když je disk plný, je třeba něco vymazat, nic jiného se dělat nedá. Podívej se třeba pomocí SpaceSnifferu, jestli tam někde nemáš zapomenuté nějaké filmy nebo tak. Dále by bylo fajn, vyčistit tempy OS. Pohodlně, na jeden klik, to umí třeba CCleaner, ale dá se to i přímo ve Windows...

Když vyberu všechny soubory (i skryté) mají velikost dohromady 52 GB, když dám "Vlastnosti" u disku, tak je zabráno 110 GB. Žádné filmy, nic takového, počítač je nedávno přeinstalován, dělá to ihned od reinstallu. Disk nevyreklamovali, že je v pořádku. A tak si nevím rady.

přesunul jsi profily na D:, nebo "data" jsou u tebe nějaké vlastní datové adresáře? Pokud ne, veškerá uživatelská data (pošta, tempy, uživ. nastavení aplikací atd.) jsou na SSD a samozřejmě zabírají místo.

Body obnovy si nastav z 12% na cca 5% kapacity disku. A samozřejmě, nově přeinstalovaný PC si bude stahovat updaty, takže místo bude ubývat. Pokud máš W7 SP1 a vyšší, utilita "Vyčištění systému" umí smazat nepotřebné starší verze souborů updatů a servicepacku, což je dnes cca 10GB dat jen za samotný OS.

Ostatne nechapem co tam presuvas za nezmysly, Windows sam o sebe ma nejakych 15GB, ak nema clovek povolene dementne body obnovy a dementne historie souboru a dementne virtualne pamate a dementne hiberfil. Vsetko sa da zakazat.
Data si ukladas na druhy disk rucne, nepotrebujes k tomu presuvat ziadne profily.
Ptz az si tie profily presunies, tak tipujem ze ani nenabootujes. Pozeram ze konecne funguje vo Win aspon trochu "ochrana" voci "adminom" :-)

Já to myslím tak nějak obecně,že když tady čtu,kolik problémú a zvláštností co se točí kolem SSD,tak mám dojem,že jedna jediná jejich výhoda že OS naběhne rychleji je trochu málo.Jsou drahé,nespolehlivé,mají malou kapacitu,nesnáší časté přepisování dat,nesmíš je zaplnit do 100% kapacity,při jejich pádu jsou data v prde... v háji.

• Necetl jsem vlakno, ale zkus treba vypnout a vymazat 'zalohu/bod obnovy', ktera se nestydi si vzit nekolik Gb, zalohu tvého OS muzes a doporucil bych provést na "externi" zarizeni, tak jako nepotrebné UPdaty :
- V nastaveni bodu obnovy, oznac, tak jako na obrazky "Turn OFF" :
[sshot-2009-10-21-23-15-45.png]
* Nejsem si zcela jisty, jestli to plati i pro WIN-personal mimo WIN-server, ale pres PowerShell jde bod obnovy odmintou|zastavit jednim prikazem a to "Disable-ComputerRestore" + "pismeno disku|drive":
• Pro "zobrazeni" body obnovy :

Get-ComputerRestorePoint

• "Zastaveni" bodu obnovy :

Disable-ComputerRestore -Drive "C:\"

[80837-psdbobnovy-png]
* Pro zastaveni bodu obnovy na rozdelenych na vice discich s : Disable-ComputerRestore -Drive "C:\", "D:\" a podobne, ale pravdepodobne né v tvém pripade..

[Vycisti disk "C:"\]
- Klikni na tvuj disk "C:\SSD" pravym tlacitkem mysi.
- Ve volbe zvolit "vycistit" + systémové !
*Mozna ti napomuze identifikovat co nebo kde se ti co tak rychle zaplnilo.

[TiP] ~ [Dezaktivuj hibernaci]..
Spust consoli CMD, pres nabidku STRAT nebo stiskem klaves WIN+R -> CMD a vloz prikaz pro jeho dezaktivaci hibernace :

powercfg -h off

*Ilustracni obrazek :
[80836-pwrpc-png]

[Smazat zbytecné UPs] :
• Tvuj disk : " C:\Windows\SoftwareDistribution\Download" :
- Ve slozce 'Download' stiskni "CTR+A" (nebo vse oznac rucne) + "Del" (vymazat)
* Jednou se mi stalo, ze jsem tusim behem nejaké hry pri benchmarku se spustenym SW na mereni Frames stiskl nehodou klavesu pro ulozeni videa, tak se vse zacalo nahravat bez meho vedomi, za pul hodiny uz mi vyskocila hlaska ,'Pozor mate plny disk' ;-)

[Muze se hodit] :
• Jestli pouzivas disk SSD, dezaktivuj DEFRAGMATACI a Indexovani tohoto disku.
• Do nastaveni se muzes dostat velmi rychle pomoci prikazového radku a prikazu :

 dfrgui

.. a nasledovné zadani volby "dezaktivace optimizace/defrag a planifikace" :

Diky ! Tobe nebo Vam také stasnej rok, snad bude lepsi jak 2017
* I kdyz uz to neni jako pred lety, kde co ja vim, kdyz sme meli 15-16 let Silvestr byl strasne dulezity a nebylo mozné se neucastnit a nebyt s kamaradama, dnes uz je to o nicem jiném :-p