Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze číst z portu COM1

Zdravím, potřebuji menší radu, i když si myslím že to asi nevyřešíme. Vlastním čtečku mikročipů EURO 1000 a do nedávné doby bylo vše OK, ale nyní čtečka nechce načíst data. K PC se připojí v pohodě, ale po stisknutí tlačítka načíst data nenajde nic, i když má plnou paměť načtených mikročipů. Pro správu čtečky a komunikace s počítačem požívám program DATAK - Aplikace pro komunikaci se čtečkami mikročipů. Již jsem zkoušel spoustu věcí, ať po bod obnovení, který se nikdy nezdaří na jakékoli datum a nebo odinstalace a úplné vyčištění registru od programu DATAK. oficiální podpora programu DATAK si také sama neví rady, po instalaci nejnovější verze aplikace, je stále vše nefunkční. Nyní se ptám já Vás zda nevíte čím by to mohlo být. Já už totiž vůbec nevím co by to mohlo být.

Vlastním operační systém Windows XP.

Čtečka se ukáže že je připojena a připojí se, ale data již číst nechce.

Předem díky za Vaše odpovědi.

Tak mas asi nejaky problem medzi chipom ctecky a tym mikrochipom. Blby kontakt, odpalene napajanie, apod.
(to je logicka uvaha kedze medzi PC a cteckou vypada byt komunikacia OK, ked pises ze ju to "najde")

BTW. bolo by dobre pisat co presne sa snazis nacitat, ptz moze byt aj mikrochip vadny alebo nema clock (fuses nastavene na XTAL) a podobne