Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrofon do cca 500 kč

Zdravím. Chtěl bych poradit s nějakým mikrofonem do této ceny. Už jsem si vybral tento a všechno nasvědčuje tomu, že je opravdu za tu cenu dobrý. Mikrofon bych používal jen skromně. Tím myslím na skype konverzace a možná někdy nějaké to nahrávání něčeho. Ale hlavně ten skype aby ode mě nebyly slyšet nějaké zvuky a tak. Myslíte, že je dobrý? Nebo mi sem hodte ještě nějaký mikrofon.
http://www.alza.cz/trust-starzz-mikrofon-d329295.h tm#recenze
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Pro komunikaci na Skype rozhodně vyhoví oba mikrofony zhruba stejně. Zvaž ale možnost použít sluchátka s mikrofonem (beru, že sluchátka ne každému vyhovují) nebo mikrofon klopový - Hama vyrábí za slušný peníz. Má to jeden prostý důvod: všechny levné mikrofony, a to jsou mikrofony do cca dvou tisíc, mají snímací charakteristiku kulovou. Je tudíž nezbytné, aby byly co nejblíže u úst. Jinak se příliš uplatňuje prostředí, dozvuk, různé ruchy atd. Navíc tyto mikrofony ve stolním provedení nejsou dodtstečně izolovány díky velmi tuhým stojánkům. Takže i když samotný snímač by nebyl špatný, levná konstrukce těchto mikrofonů spolu s nevhodným použitím z nich dělá zařízení na hranici použitelnosti.