Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade grafiky?

Dobrý den. Chtěl bych upgradovat grafickou kartu, protože prostě nestačí výkonem. Teď mám HD 5670.. .
Zbytek PC: CPU: AMD Phenom II X4 840
PSU: Seasonic (Energy knight) SS-500ET 500W
RAM: Nějaké 4GB (Ty bych chtěl také upgradovat)

Monitor mám s rozlišením 1440x900

Systém mám Windows 8.1 64bit

Proto se ptám. Jakou grafickou kartu koupit, aby jí nebrzdil procesor? Je mi jasné, že nebudu hrát na vysoké detaily, ale abych si alespoň zahrál nové hry.

Potom bych rád upgradnul RAM na 8 GB. Když bych upgradoval grafiku a RAMky, tak musím přeinstalovat Windows?

Předem děkuji za odpovědi. :)

Pro tento procesor bych to viděl tak na AMD R7 260X, možná by se dalo přemýšlet i o AMD R9 270
Paměti máš jaké? DDR3 1x 4GB? Pokud ano, přikup stejnou do dual-channelu, nebo aspoň se stejnou frekvencí, CAS latencí a voltáží.
Pokud máš 2x2GB, tak můžeš koupit opět další dvě 2x2GB, stejná frekvence, CAS latence a voltáž.
Nebo sáhni po 2x4GB http://www.czc.cz/kingston-hyperx-pnp-8gb-2x4gb-16 00-ddr3_2/90708/produkt

Při upgradu RAM a GPU nemusíš reinstalovat OS, pouze bych odinstaloval ovladače staré grafické karty a s novou kartou nainstaloval ovladače nanovo.

No jo, to je fakt. Tak v tom případě teda dokoupím ty 2x2. Jen otázka, jak zjistím CAS, frekvenci a voltáž? Dá se to nějakým programem? Nevím totiž, jestli mám ještě papíry od nákupu, takže nevím přesně název.