Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je Recovery Image (D:)

Zdravím, neboť se mi zřejmě pohnojil pevnej disk (win a počítač mi to píšou) a počítač s win mi říkaj že mám zálohovat, ale já mám už od začátku na notebooku disk D: nazvaný recovery image a znázvu bych usoudil že to je záloha a protože se mi nedaří zálohovat neboť mi to hází nějakou chybu tak se chci zeptat jestli je to nutné kdyžmám ten disk D: ?

píše to
''Operace se nezdařila z důvodu chyby zařízení ve zdroji nebo cíly.Pokud je zdrojový nebo cílový svazek na disku, spuste na svazek příkaz CHKDSK /R a potom operaci opakujte. (0x8078012D)
Další informace:
Žádoste nebylo možno provést z důvodu chyby zařízení I/O. (0x8007045D)''

- skontroloval si integritu suboroveho systemu na oboch diskoch (ten co sa klonuje a aj externy na ktory sa klonuje)?
- cmd ako spravca - chkdsk x: /f /r (namiesto x dosadis pismenkove oznacenia diskov ktore chces kontrolovat, ak ti napr. na systemovom disku kontrola neprebehne tak povol jej naplanovanie a restartni windows)

To pise pri zalohovani? Ja som ale chcel vidiet tu uplne prvu hlasku, kvoli ktorej si zacal riesit zalohu:

neboť se mi zřejmě pohnojil pevnej disk (win a počítač mi to píšou)

//
Mozes si spravit kontrolu harddisku (napr. HDTune alebo rovno utilita od vyrobcu HDD).

jako věci co potřebuju mám už daný na externím disku ale já myslel že musím zálohovat win kvůli tomu, že když mi dají třeba nový disk (mám ho v záruce) tak na něm nebudou win, protože jsem koupil notebook už s nainstalovanými win, ale jestli to znamená, že když to opraví nebo vymění tak v podstatě bude notebook na tom jak když jsem ho koupil, tedy že na něm budou jen win a nic jiného tak v tom případě to můžu poslat na reklamaci.

a to znamená co, co je obraz win?

prosím mějte trpělivost já se v to vůbec nevyznám, jediný o co mi jde je to aby až se mi vrátí tak aby byl v nejhorším případě ve stavu jako byl když jsem ho poprvé spustil, takže jestli není nutné nic zálohovat (důležité věci co šli už mám) a stačí ho poslat tak to nebudu už řešit pokud je nutné něco udělat tak co a jak.
Dík

Obraz windows je obraz windows. Daju sa z neho obnovit windows. Nechapem co chces. Odzalohuj si to v recovery manageri od vyrobcu a vymen disk.

A v jakom stave bude notebook ked sa ti vrati zavisi od toho ze jakemu dementnemu servisu to das menit. Oficialny servis vyrobcu by to mal dat na stav od vyroby. Nejaky dement servis to na stav od vyroby neda a nahodi ti tam nejaky ilegal