Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reinstalace Windows 7

Zdravím. Budu si měnit zákl. desku, procesor, zdroj a RAMku a chtěl bych se zeptat jak to udělat se zálohou dat. Přečetl jsem si, že se změnou desky zmizí i operační systém a taky všechna data. Je možné např. přesunout všechno co chci uchovat na oddíl D: a Windows 7 po změně desky nainstalovat na oddíl C:, který se "přemaže"? Taky bych chtěl vědět na co všechno si mám předem stáhnout ovladače. Zákl. deska, grafika a ještě něco? Děkuji za odpověď.

Jedna citace "Reinstalace operačního systému uvede počítač do naprosto „čistého“ a „netknutého“ stavu. Z pohledu uživatele se z počítače ztratí všechna data – důležité dokumenty, fotografie, hudba – a také všechny nainstalované programy, všechna nastavení a vůbec všechno, co nějak souvisí s uživatelovou činností a kvůli čemu stojí za to počítač používat." :-)

Systémový disk mazaly naposledy Windows XP při instalaci.
Novější Win - Vista,7,8 defaultně přesunou data do adresáře windows.old Data se nemažou.

Druhá věc je že při instalaci dá snadno vybrat oddíl zrušit nebo smazat nebo naformátovat.Taky se dají odstranit všechny oddíly, přerozdělit disk. Ale to už si uživatel vybírá nebo souhlasí se smazáním. Stačí pořádně číst.