Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pri pridani druuhe RAMky se mi nezobrazuje ta prvni

Dobrý den,

potřeboval bych pomoct s RAMkama. Mam starší PC, v něm RAMku Kingston 2GB DDR2 800MHz CL6 , PC2-6400 a dokoupil jsem si k nemu tu samou, akorat jen 1GB: Kingston 1GB DDR2 800MHz CL6 PC2-6400 .

Zakladni desku pak M2N-MX SE Plus. Jestli jsem pochopil spravne, tak ta podporuje az 4GB, nicméne mam XPcka, takze jestli se nemylim, tak je to jen do 3GB. Kdyz vlozim novou (1GB) RAM do volneho slotu, tak mi system najde jen tu novou, takze mi ukazuje ve vlastnostech jen 1GB RAM, ale starou (2GB) mi to vubec nenajde, a to ani kdyz je vymenim ve slotech. V BIOSu ukazuje taky jen 1048. Kdyz jsem zkousel kazdou zvlast v obou slotech, tak s tim taky nebyl problem, ale dohromady mi to najde jen tu 1GB. Nevite v cem by to prosim mohlo byt? Prikladam i screen.
Děkuji

Paměti u této desky ovládá přímo procesor. Asi si s tím neporadí. Dalo by se tvrdit že stejná kombinace nepojede s tímto procesorem ani na jiné obdobné desce /se dvěma sloty na ram/.

Pokud jsou tam nějaké nestandardní - počet čipů - může se stát jak to popisuješ. Tu druhou sem vygoogloval měla by mít 16čipů -2*8po každé straně. Ta jednogigovka není nějaká zkriplená ? 4čipy místo 8mi po jedné straně /jak bych čekal/ a podobně...

Rada co nejspíš nepomůže - zaktualizuj bios- Pochopitelně s funkčním pc což by měla být verze s 2gb v pc a 1gb v šuplíku.