Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna procesoru.

Dobrý den. Mám tuto desku Gigabyte GA-M61PM-S2 s procesorem DualCore AMD Athlon 64 X2, 2200 MHz (11 x 200) 4200+. Chtěl bych PC trošku vylepšit a vyměnit procesor za lepší. V seznamu pro tuto desku jsem našel tento, Athlon 64 X2 6400+ 3200MHz. Půjde-li to, co tím získám? Co bios a ramky? Děkuji za posouzení a odpověď. Karel. P.S. Nebo návrh jiného procesoru.

No jo osum let po uvedení do prodeje a pět let po skončení prodeje ho nemaj:-D Svině:-D

Procesor je o něco rychlejší ale pravděpodobně* má o 30w větší spotřebu 125W což tvá deska papírově neumí. Riziko že koupíš blbý je větší tak se o tom dá uvažovat jedině bys ho měl zadarmo.

* asi existuje víc verzí toho cpu, první sem našel 125w víc času zbytečným hledáním ztrácet nechci.

Pokud chceš vyšší výkon je jediné řešení nová deska+cpu + ram. Orientačně 4K. Pokud máš staré IDE zařízení tak i HDD v provedení sata. Moc se to už pak neliší od nového pc bez OS.

To je mě jasný že už nemůže být v prodeji, ale mohl by ho mít někdo nevyužitý v šupleti. :-) Na novou desku nemám ani náhodou, ta cena je skoro půlka mého důchodu. :-( No nic, musím vydržet s tím co mám. Ale nerozumím tomu že by to ta deska nedala když tam píšou k ní ten procesor.