Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s připojením k síťové jednotce příkazem NET USE

Nejde připojit k jednomu konkrétnímu počítači v síti (Windows 8.1).
Příkaz net use vyhodí následující hlášku:

net use z: /delete /yes
net use z: \\PCxxxx\c$ heslo /user:user

Vícenásobné připojení k serveru nebo sdílenému prostředku a používání více než j
ednoho uživatelského jméno není povoleno. Odpojte všechna předchozí připojení k
serveru nebo sdílenému prostředku a akci opakujte.

Žádná přechozí připojení samozřejmě neexistují.
Všechny ostatní počítače se připojují bez problémů.

V čem může být problém?

Ale mám ještě jeden dotaz:

Když se chci pomocí příkazu NET USE připojit někam na vlastní disk (mám stejnou sadu .cmd souborů pro všechny pc v síti, takže někdy to vyjde tak, že se připojuje jednotka na vlastním PC), tak na počítačích s XP nebo Windows 7 všechno funguje bez problémů.

Ale u PC s Windows 8.1 musím příkaz NET USE spustit jako správce, jinak mi to hodí hlášku:
Došlo k systémové chybě 5

Prosím o radu, jak systém Windows 8.1 nastavit, aby fungoval stejně jako ve Windows 7.

Díky.

zkus to obejít: testovat shodu computername nebo ip a u svého pc nahraď mapování disku za substituci, tím dosáhneš stejné písmeno disku.
nebo při shodě u svého pc nemapuj disk d$, ale vyexportovaný decko$ s ošetřenými právy.
nebo měj stále spuštěný cmd.exe "jako správce" v adresáři s batkami, z něj spouštěj ty dávkové soubory.