Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zostavenie PC [cca 1000€]

Dobrý deň,

čoskoro si budem kupovať PC a preto Vás žiadam o rady. Do PC sa moc nevyznám tak preto píšem sem.

Chcel by som si poskladať PC ktorý by bol zameraný na hranie PC! Môj rozpočet je cca 1000€. V cene by mal byť aj monitor + win a všetky komponenty potrebné na PC.

Prosím Vás ak by ste boli niekto ochotný a pomohli by ste mi za tie peniaze poskladať to najlepšie čo sa dá.

Ďakujem vopred veľmi pekne.

S pozdravom

PC si nechaj poskladat tu (virtualne), M-Pol ti urcite neporadi zle a navyse navrhy zostav tu pribudaju kazdy tyzden niekolko, stacilo by pozriet si historiu PC zostav.
AK budes objednavat z CR usetris asi 5, mozno az 10% z ceny na SK. Nevyhoda je, ze zaplatis jemne zvysene prepravne, co vsak problem nie je. Problem bude pri reklamaciach, kde sa ti to moze kapanek predrazit na postovnom. Nevyhoda je aj v tom, ze cesky eshop/obchod sa riadi zakonmi CR, takze zabudni na nas OZ. Tuto nevyhodu nastastie neguje fakt, ze Cesi maju mozno prisnejsi OZ ako mame my, takze ochrana zakaznika je dostatocna.
Ak by si kupoval PC na firmu, ktora je platcom DPH, stacilo by aj podla paragrafu 7a (cize voci SK subjektom platcom DPH nie je) tak ti zostavu budu fakturovat bez DPH, co je dalsich cca 20% (ci 21 je v CR?) usetrenych.
Druha moznost je nakupit v slovenskom eshope, kde mas moznost porovnavat ceny a doveryhodnost.
Tretia a mozno najlepsia cesta je miestny kamenny obchod, ci lokalny zavedeny predajca. Cena bude sice vyssia, ale usetris si kopec nervov pri reklamacii. Ja napriklad kamennu predajnu sice nemam, ale bezne menim pri reklamacii okamzite kus za kus ak sa jedna o pokazenu RAM, DVD, zdroj, ci disk, cize veci, ktore bezne drzim skladom a nezdrzujem zakaznika cakanim na zasah autorizovaneho servisu, co by znamenalo, ze moze byt kludne aj mesiac bez PC.