Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrzající panty u notebooku

Dobrý den,
mám menší problém a docela mě štve. Má notebook Lenovo ThinkPad L440 a vlastním ho 10 měsíců.
Problém je v tom, že notebooku začali vrzat panty u displeje. Nevíte prosím někdo, jak tento problém vyřešit? Můžu tam normálně stříknout nějaký olej na promazání? Nemohu tím něco rozbít?
Znamená to něco. že třeba panty už dlouho nevydrží? Díky Jarda
PS: Notebook je denně využíván minimálně 5 hodin a denně přenášen, tudíž víko neustále otevírám a zavírám..

skřípání většinou znamená, že pant už praskl, a tedy že víko zavíráš špatně, typicky "asymetricky" jen z jedné strany. Mazivo nic neřeší, lisované panty buď olej nevsáhnou, nebo naopak vsáknou, a pak ti víko bude padat vlastní vahou (což je ještě horší varianta).

Navíc sis koupil skoro to nejlevnější a nejméně kvalitní zařízení, takže se není čemu divit.

Ok, díky.. Chod pantu je pravidelný, panty jsem profoukl. Bohužel se to stále vrže. No věděl jsem, že to nebude top model od lenova, ale zase jsem si říkal, že už to je ThinkPad a ne ThinkEdge a že to nějaká kvalita bude, ale nepředpokládal jsem kvalitu starého stroje - x61 nebo "levného" s10-e, který stále funguje i když bez displeje...
Dá se to reklamovat nebo je to vada způsobená tím "neschopným"?