Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nenaběhne Zdroj se seká

Dobrý den
Zakoupil sem Bazarovou základní desku
P5K a procesor Core2Duo E6750
předtím sem měl
http://www.asrock.com/mb/Intel/775I945GZ/index.asp ?cat=&os=&c= a procesor E2160
do nové - "Bazarové" sem přemístil Ram 2x1GB 800 MHz a GK http://www.asus.com/cz/Graphics_Cards/EN9800GT_HYB RIDPOWERHTDI1G/overview/
Zdroj mám 400W - JSP Eurocase je na něm napsáno Pentium 4 asi více jak 6 roku starý Grafická karta je zapojena přes přechodku na 6 pin, procesor 4 pin , deska 24 pin , Hardisk sata a DVD mechaniku .

Po zapnutí PC zdroj naběhne i hardisk asi max na 3-4 vteřiny a pak vše zhasne a zdroj jen hučí a snaží se naběhnout max na vteřinu dioda na základní desce svítí zeleně po celou dobu spuštění . Na bedně PC zelená dioda svítí jen při prvním pokusu.
V návodu je "doporučujeme použít napájecí zdroj jednotku (PSU), která je v souladu s ATX 12V Specification 2.0 (nebo novější verze)a poskytuje minimální výkon 400 W"

Je možné aby to bylo zdrojem ? Třeba tou specifikaci 2.0 a víš stímto číslováním sem se setkal poprvé .

Je dobré že jsi připojil odkazy. Tak se rovnou zeptám - distanční podložku - takové to železo kterým se přišrubovává deska k bedně - jsi předělal ? Třeba tu spodní levou / u staré desky/ doleva úplně dolů pro novou desku ?
Jestli to není vyzkratované.

K popisu chování - Zelená dioda je natuty připojená k power na desce ? Není zaměněná s hdd led ?

Ty málé konektory mám taky dobře zkoušel sem i přehodit ,ale jde jen power za restart jiné možnosti tam nejsou . podložky sem přemístil . Deska došla v antistatickém obalu .
Ptám se jen proto že zdroj je +- 1000 Kč a když i to nepojede tak mně manželka nakope akorát do řiti :-) ,už tá investice 800 Kč za desku s procesorem jí leží v žaludku

No a to ještě neví že jsi koupil desku KO;-)* ale co Valentýn se blíží vyžehlíš:-)
* možná.

Ne při koupi dvou pochybných věcí bych to hned na zdroj nesváděl. Buď je to rukama -lepší případ - nebo nějaká nekompatibiliza s vga. BTW - k té máš připojený ten pcie přídavný napájecí kablík ?

odpoj vše co nepotřebuješ - zejména hdd, mechaniky.
na konektor na desce připoj zapínací tlačítko power a zelenou diodu.
odpoj i grafiku.
-stačí když to bude reagovat normálně na zapnutí nemusí to hned naběhnout.

Vše bylo odpojeno jediné co šlo na zdroj byla deska jedna Ram v A1 slotu 1GB a HDD ,DVD byla odpojena i GK . Kdyby GK nebyla zapojena do zdroje na 6 pin tak pípá - piští
Zdroj chci koupit noví občes se stane že na té ASRock se přehřívá . Jednou zatýden se stane že PC hučí větráky jedou na max a zdroj smrdí vipnu PC NErestartuji vše se vipne a PC už naběhne normálně v poalích otáčkách se slabím hučení .

Po zapnutí naběhné vše klasicky postupně jak to vždy začíná větrák zdroje , hardisk , DVD a vten moment ticho zdroj se netočí a jen huči pomali se točí a podle zvuku se snaží naběhnout , podle otáček větráku ne . zkoušel sem přehazovat Ramky mám ještě 2 x 512 takže ruzné kombinace 4-2-1 pak odpojil i GK na konec zustala jen jedna Ram odpojil sem i DVD a stejná situace . cokoliv co sem dělal tak u viplého pc s odpojenou šnůrou

Ta deska by mohla být citlivější na zdroj a vypínat se s tím ale není to moc pravděpodobné. Pokud to není schopné najet - udržet tu zelenou v chodu - ani osekané /deska,paměť,cpu/ - tak jak už tu psal vše -desku a zdroj vytáhnout a zkusit zapnout šroubovákem spojením pinů pwr. Už sem viděl leccos třeba i napůl zmáčklý-vadný-tlačítko resetu tak tím to eliminuješ. Pak tu desku můžeš vzít do podpaží a jít někde zkusit s jiným zdrojem- nazpátek pak můžeš jít kolem sběrného dvora...

Ještě dodám foto toho zdroje

A ještě se chci zeptat kdybych to zkoušel znovu zapojit stačí mít zapojené jen 4 Pin pro procesor , cladíč procesoru , 24 pin pro desku a vše ostatní bude pryč NEbude zapojena Ram , DVD a hardisk . Nebo něco stoho musí být připojeno třeba aspon Ram nebo disky ?

- RAM, 1 ks nechat a pozorovat, ako sa sprava, ci aspon pipne - prebehnu POST testy, pripadne vypipa chybu, hlavne odpojit kabliky od skrinky (led, power, reset) nastartovat pomocou skrutkovaca prepojenim pinov, predtym by som este urobil reset CMOS, este ma napada - skus vymenit bateriu za novu (CR2032)
- potom ak sa rozbehne, skus pripojit VGA a klavesnicu, potom postupne ostatok

Jo těxh zdrojů sem namontoval i vyhodil stovky. Radši si mohl vyfotit tu desku.
BTW ještě mě napadlo chladič tam sedí dobře ? Kdyby neseděl a stihlo se to cpu tak rychle ohřát že by se to vyplo...

Psal sem co máš mět zapojené a zkusit ven vytáhnout z bedny. -zdroj, deska, procesor -na něm chladič samo a ram.
Stejně to nakonec bude ta blbá distanční podložka ...

Takže sem vše odstranil a odpojil a znovu zapojil jen 4 pin CPU a 24 pin desku a 1x1 gb ram a nic porad stejná situace . kdyz uz sem to mněl celé rozebrané tak sem odmontoval ten zdroj - mimochodem 8 roku stary bez udrzby - a celej ho vyfoukal a nechal mimo bednu a opět zapojil jen cpu a desku situace se opakovala . Nedalo mi to a protoze deska nema grafiku tak sem zapojil i tu a nakednou se vse rozjelo ! Znovu sem GK odstranil a zapnul a opet vse drzelo a bezelo jak má ! Postupně sem přidával znovu GK, hardisk ,CD a vše bez problému běží. Přes speedfan skontroloval teploty a až na AUX která byla 122-125 byli všechny v pořádku . Co je AUX nevím ... Zapl 3Dmark pro zkoušku vydrže a v pulce se PC restartovalo pravděpodobně se podle zbytkovích teplot přehřála deska což vím z recenzí . Momentálně instaluji Windous a píši z mobilu omluvte chyby ;-) . Tak a kde asi byla chyba ??

a vše bez problému běží..... Zapl 3Dmark pro zkoušku vydrže a v pulce se PC restartovalo

spíš kde je chyba...

teplotu aux neřeš, to bude nejšpíš nezapojený vstup do švábu co monituruje teploty - prostě neexistující údaj s chybou
klidně ale na chladiuče na desce můžeš šáhnout, ruku bys měl udržet.

Závěr - Bylo to zdrojem !
Počítač když už najel tak max do hodiny po instalaci Windousu se něco zhroutilo bud Grafika nebo se sám restartoval nebo nenaběhl vůbec a opět sem vše odpojil a postupně zapojoval až sem to vzdal a vrátil vše na "starou" desku .
Poté se mi ozval známí že doma náhodou našel zdroj 530W sice šmejd Eurocase 2 roky starý , ale nikdy ho nepoužil nevím proč . Prej potřeboval jiné piny přitom tento má vše obvyklé 20+4 / 4+4 /1x PCI-E 6+2 / 3x sata /4x Molex 4

Už několik hodin bez problému běží na max !!

Děkuji všem za pomoc a zájem

Morticinus