Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem modré smrti

zdravím, poslední měsíc mě trápí hodně časté modré smrti. Do pondělí, než jsem přeinstaloval windows, byla chyba bad pool header. Po přeinstalování a nainstalování wordu, antiviru a prohlížeče to šlapalo 2 dny, pak se zase začala 2-3x za den. žádná chyba nebyla napsaná, jen že pokud to vidím poprvé, tak at si nedělám starosti. Dnes zapnu notebook aspire a asi po 5 minutách to spadne( jenom problikne MS) a hned se restartuje a ani Windows nenapíše, že byla nějaká chyba. a za pár minut zase. v pohotovostním režimu vše funguje jak má. Ovladače všechny aktuální ze stránek aceru a všechny na daný model.

Nejde pomocí nějakého supr programu zjistit, co ten windows má zase za problém ? A to si ještě dodatečně vzpomínám, že ty modré smrti nastaly po aktualizaci windowsu po přeinstalování...

super děkuji. Systém windows 7 ultimate 64 bit, antivirus mám total 360 a firewall zonealarm. Ano, nouzový jsem myslel.
Ironií je, že v tom vieweru jsou jen 2 modré smrti, a obě jsou:

020515-52509-01.dmp 5.2.2015 19:39:35 UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP 0x0000007f 00000000`00000008 00000000`80050033 00000000`000006f8 fffff800`02c7f304 ntoskrnl.exe ntoskrnl.exe+71f00 NT Kernel & System Microsoft® Windows® Operating System Microsoft Corporation 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255) 64-bitový ntoskrnl.exe+71f00 C:\Windows\Minidump\020515-52509-01.dmp 2 15 7600 276 856 5.2.2015 19:41:01 ale těch 20 dalších tam poněkud nejsou.

Ten antivirus Total 360 je od jakého výrobce? Norton?

Firewall od ZoneAlarmu je zbytečnej, postačí ten, co je integrovanej ve Windows.

Chyba 7F ukazuje buď na HW příčinu nebo nějakou obecnou SW nekompatibilitu (třeba právě toho antiviru či firewallu). Protože to v nouzáku běží, vypadá to spíše právě na ten SW - takže antivirus i firewall odinstaluj. Pokud chceš - čistě pro klid duše - nějaký antivirus, nainstaluj si MS Security Essentials.

Pokud tam jsou jen dva záznamy, tak ty ostatní pády nebyly do BSOD, ale jen obyčejné restarty - což by zase víc nasvědčovalo nějakýmu HW problému...

no ono to nastalo po těch aktualizací windowsu přes ten total 360 : www.360totalsecurity.com nevím od koho to je, ale je to zdarma. A co si ještě pamatuju, tak se pár aktualizací windowsu nezdařilo - isntalovalo se to hodinu, potom to napsalo, že se nezdařilo a odinstalovavalo to ty aktualizace. Jinak s tím zonealarmem si nestěžuju, hodně bordelu to nepouští ( ale to je většinou bordel z intranetuú

Ale pro předejítí problémů jsem si udělal bitovou zálohu disku přes windows zálohování - vytvořit se mi na druhém disku WindowsImageBackup ale neudělal jsem si to dvd - nebo nějak už dvd nevedu - postačí to udělat přes instalačku windowsu.
A taky poslední otázka - 64bit jsem nainstaloval, nebo tady už od tovární výroby byla - ale je opravdu potřeba (mám právě 4gb ram) a notebook slouží jenom k autocadu, na word a studentské aplikace

Tak si si nainstaloval nejaky 360total vir. Tak nainstaluj cisty Win, spravne ovladace z webu vyrobcu HW, a potom tam neinstaluj ziadne totaly ani nic co nutne nepotrebujes k praci, ani ziadne antiviry ani firewally ani ziadne tune ani clean ani nic podobne. Ani ziadne automaticke update ovladacov.
Zonealarm je ti uplne k hovnu, stejne tak tie dalsie kriplware co si tam poinstaloval.
P.S. ten ultimate je legal? Alebo nejake vlastne tvorby? Zvysny SW je legal?

Cože jsi to prováděl? Aktualizoval Windows přes ten antivir? A to se prosím dělá jak? :-?

Tak jsem se na ten antivirus mrkl:

Qihoo 360 Technology Co. Ltd. (Qihoo 360) is a leading Internet platform company in China...

Takže si tu čínskou 360-total-sračku rychle odinstaluj, kdo ví, co tam Ti kluci čínský naprogramovali.
A ZoneAlarm spláchni rovnou s tím.

Nechej si takový Windows, k nimž máš licenci.

Tak jsem dal windows ultimate 32 bit a už to nedělá. Takže to bylo asi tím antivirem :) Takže jako antivir mě vlastně postačí jenom MS Security.

Jinak mám jinčí problém - stáhl jsem si memtest usb installer a nechal jsem ho jet, jenže nikdy nedojel těch 11 cyklů či co to dělá. zkoušel jsem ho 3x a pokaždé se někdy z ničeho nic restartoval - ve 2, v 5 a v 8 cyklu a pokaždé když zase najel tak jel od znova - to jako je tam ram pamět tak v čudu ?

no to snad ne, to by byla moje smrt. Neexistuje nějaký test jak ten memtest na celý hardware ? Uvidím, jak dlouho to teď pojede - ale ještě 2 otázky - K tomu antiviru - přeci jen jsem na koleji na intranetu kde je 2 tisíce počítačů, tak nějakou ochranu by to chtělo - dá se na ten MS Security nebo to je vykopávka jak vše od microsoftu ?
a k té 2 - přeci jen pro jistotu si udělám čistou zálohu tohoto windowsu - přes co - stačí jenom tu bitovou kopii disku nebo to je jenom nějaky kec. pár let spátky mě dobře fungoval acronis - ale ten je dnes placený a platit zato nebudu.

no a co ze je tam 2tisice pocitacu? Windows ma svoj firewall a ten funguje. Viry si tam bud nainstalis sam s crackami, alebo ziadne mat nebudes.
P.S. a nestrkaj si do PC cudzie USB sticky a ak uz tak neprezeraj ich prieskumnikom ale napr. totalcommanderom. Rozdiel je ten ze ten prvy spusta viry automaticky a druhy nespusta nic dokial to nespustis ty rucne.

notebook slouží jenom k autocadu, na word...

sloužil. než jsi ho zadarmo rozjebal spywarem a "aktualizacemi" z nesmyslných zdrojů.

...a studentské aplikace

chceš říct, že tak lamerskou destrukci operačního systému provádí student elektrofakulty vut?

v tom vieweru jsou jen 2 modré smrti ... ale těch 20 dalších tam poněkud nejsou.

prohlížeč událostí (protokoly windows - systém, aplikace), jestli k tomu není více čtení.

no a ten problém s HW jsem taky asi taky našel. Ted mám vytížený procesor okolo 75% a na desce je 80 a na procesoru +-85 stupnů - přitom je ještě větší ironii, že jsem teplotu řešil tak před týdnem a to se při aplikaci heavyload nevystoupala přes 80 stupňů.
No acer už nikdy.