Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co se stalo s rozlisenim 1920 x 1200

ahoj,

uz je to nejakou dobu, co jsem si poridil lenovo thinkpad s pomerem 16:10 a ted je na case prejit na lepsi. ale.. s pomerem stran 16:10 a rozlisenim 1920x1200 se rozhodne nerozrhl pytel. co se s nim stalo? vim, ze fullhd je jakysi standrd, ale proboha zivyho, proc ho davaj i do business stroju? pochopim, ze je to fajn na filmy, ale na praci? idealne bych koupil lenovo thinkpad w540 nebo pak w550 1920x1200, ale to mam jak koukam smulu. a jak koukam, mam smulu i v all in one pc. muze mi nekdo rici, co se stalo s timhle rozlisenim, ze je to k nesehnani? jak se zda, tak si budu muset poridit bud normalni pc a koupit si k nemu monitor, pokud budu trvat na 1920x1200 a nebo se prizpusobit a prejit na 1920x1080. muzu se zeptat, co byste mi doporucili?

zde jsou me priority:

1) mam rad 1920x1200 a 16:10
2) potrebuji to ciste na kancelarskou praci. hry se na tom hrat nikdy nebudou
3) rad bych byl mobilni (ale chapu, ze se to bude tlouct kdyz 1920x1200 neni)
4) pokud notebook tak lenovo thinkpad T/W

nebo je nejake all in one pc s 1920x1200, ktere jsem jen nenasel?

pokud bych chtel 1920x1200 a nikde nic nebylo, muzu koupit hotove pc s externim monitorem. je lepsi ho koupit, nebo stoji za to si ho poskladat? usetrim nejak zasadne?

a nebo.. kaslat na to a prizpusobit se na 1920x1080?

a nebo, nejak posilit (sehnat silnejsi procesor - mam Core2Duo T8100 - a to uz je lenoch)

diky za vase nazory, budu rad za podnety a rad se priucim a treba si i necham otevrit oci:-)

pekny den vsem!

Na práci rozhodně preferuju 16:10, bohužel ho dnes seženeš už snad jenom u MacBooků.
Pokud jde o samostatné monitory, tak tam nabídka není příliš velká, ale naštěstí pořád je.
U PC nejsou pouze možnosti koupit X poskládat, ale i koupit poskládané.

je to lenovo r61 s win xp. ma smysl RAMka, mam 2GB. obvykle ji vyuzivam na 1.2GB a kdyz do toho pustim chrom, vyskoci to na 1.7GB. ale ani nevim, jestli 2GB nejsou pro xp max. taky uz jsem pomyslel na reinstalaci a asi uz bych se vykaslal na aktualizace, co rikate? nebo maji smysl, krom zpomalovani. predesilam, ze nepouzivam zadny antivir, jen se na netu chovam zodpovedne. notebook je ciste k praci. nerikam tim, ze se mi nemuze nic stat, ale branim se svym chovanim:-) maji pak smysl aktualizace a nebo to opet jen zpomaluje. co se tyce programu, tak pouzivam jen office, chrome, dva programy v jave a jeden v c++. jinak dohromady nic. teda, jeste mam disk kompletne pod truecrypt/em

měl by mít možnost dát 2 x 2 GB RAM, dal bych i win7 a rychlejší disk je taky možnost, bude šlapat, nicméně vzhledem k jeho důchodovému věku není ani tak otázkou jak rychle, jako spíše jak dlouho..

mám lenovo 540p a rozlišení mi přijde dostatečné, spíše je to zbytečně těžký a velký krám, nejlepší na práci je normální desktop..

Ja by som sa len opytal, ako je na tom ta tvoja R61 s plastmi . . . videl som tri, vsetky 3 prasknute/odlomene/vylomene na priblizne rovnakych miestach (+-5 mm) a to si nemyslim ze by sa k nim chovali nezodpovedne . . . prasknuty zospodu ao je DVD, vlavo hore ako je ESC, medzi tlacitkami touchpadu . . . .