Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování CPU intel core 2 duo Q6600

Dobrý den

Když jsem taktoval procesor na 3Ghz a frekvence ramek 799mhz bylo vše ok.
ALe když už dám víc jak 3.2ghz a frekvenci pod 800mhz tak mi to padá bud modrá obrazovka ve windows nebo hned na začátku spuštění PC,určitě to je napětím.
Zde jsou fotky boisu...

Když klikám na cpu frekvence "AUTO" nejde to.Protože musím něco povolit ,ale nevím co.Tak mi poradte díky moc :)

PS: chtěl bych to nataktovat bud na 3.2ghz nebo 3.4ghz díky

- vypni si Intel EIST - pri OC asi nemas zaujem aby sa ti CPU podtaktovaval
- pridaj si CPU voltage - ale nie enterom ale + a - si pridavas alebo uberas napatie na CPU, ak to tvoje chladenie vydrzi a budes mat stastie na dobry ks CPU, tak mozes skusit pridat 0,1V az 0,2V a skusit vyssiu frekvenciu

- vsetko robis v biose
- na tych screanoch to tam mas
- taktoval si uz niekedy?, napatie sa dviha opatrne podla potreby, skusam dosiahnut nejaku frekvenciu, nejde to tak pridam napatie na CPU, ak nepomoze, ta skusim pridat este pridat desatinu voltu, nejde to ani tak, seriem na to, lebo bud mam dosku ktora viac neda, mam CPU, ktory viac neda, mam nestabilny zdroj, ...

Jestli je to core 2 quad Q6600 tak víc jak 3,2ghz nedostaneš skoro natuty to bych se vsadil pár sem jich ve své době době zkoušel. Ani těch 3,2 sem nevyrazil z každého.
Čili FSB ručně na 400, ram přepnout na ručně a nevím jak se to u tebe jmenuje ale ať to nemá víc jak 800mhz. Procesoru přidat 0,1v. Odpojit pevný disk. Nastartovat s vypáleným cd s memtestem, nechat hodinu jet jestli je to aspon trochu stabilní. Potom do windows a testovat /hry, 3dmarky/
Pokud to napřed neotestuješ memtestem bude to padat na hubu dokud se nepos. windows.