Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade na Win 10

Zdravím
Mám Win 8.1 a Win 10 má být jako upgrade zadarmo. Pokud bych si teď nainstaloval Win 10 TP funguje to už jako upgrade? Tím myslím,že bych pokračoval až do finální verze,nebo bych nakonec musel finální verzi upgradovat zpět z Win 8.1
Děkuji

reálně? TP jsou verze které nejsou podporovány a pro přechod na finální verzi je třeba reinstalace. Takže MM měl naprostou pravdu. A kromě toho, tyhle TP jsou plné nechutných bugů a nedodělků. Dětem to ale nevadí a Win10 milují, protože Windows používají jen jako spouštěč her. Navíc z toho mají pocit, že jsou mistři světa.

Osobně mám raději odzkoušený a funkční systém, který funguje jak má. Typicky totiž používám aplikace, které neumí nový OS dobře využívat a většinou je třeba vyčkat, až jej výrobce SW začne podporovat. Byl to případ Win3.1, 95, NT4, Win2k, XP, i Win7, dokonce i Win8 a bude bezesporu i Win10. Každé z těchto Windows přinesly novinky, které mnoho aplikací rozdýchávalo velmi těžce.

A co se ptaní na poradně týká, dotazy jsou zde vítány, nikoli ovšem blbé otázky z nudy.

touchwood ?? tak toto má být názor počítačového poradce ? :-D Máte asi nějakou slabou chvilku. Naopak fandím lidem,co se zajímají o nové v blízké budoucnosti pozřebné zkušenosti. Ne aby tady zapšklí strejdové neustále omílali jak je XP nejdokonalejší systém. Jenže tady nějak, co se týče nových trendů chcípl pes. MM nemá ani zlomek pravdy.

testování alfaverzí mě bavilo někdy před 20 lety, navíc dnešní mládež řeší "extrémně podstatné" věci jako jsou ikonky a jejich vzhled apod. Nechává mě to chladným, obzvláště když takový "betatester" nebude na závěr "testování" (až mu vyprší grace period) ani umět správně nainstalovat původní OS.

Apropos, co je podle tebe "nový trend"? V případě Win10 se mi žádný "nový trend" nevybavuje. Od jehoVisty dále se v první řadě mění jen vzhled GUI, funkcionalita se mění jen velmi jemnou evolucí, která v dobách dávno minulých znamenala iteraci verze max. o desetinku.

Nikdo tu netvrdí, že XP jsou nejdokonalejší, ale že XP jsou funkční. Dnes jim chybí už mnoho pro to, aby podporovaly nejnovější technologie, ale faktem zůstává, že třeba z pohledu AD domény je kombinace XP+Win server 2003 to nejspolehlivější, co kdy existovalo. Jenže tohle děti neřeší, takže pro ně jsou XP "ten prastarý systém."

Keby si na PC robil cokolvek zodpovedne, tak si to urcite nenainstalis ako default system. Chapes ze u vacsiny ludi co na PC aj pracuju nejaky kiks v systeme ktory by nieco blbo kamsi zapisal alebo trebars nedozapisoval moze sposobit milionove skody zakaznikom? Si celkovo zdravy ze vobec uvazujes sekundu o tom pouzivat to ako hlavny OS? Kolko mas rokov?

Deti co si na PC spustaju len hry, si to mozzu nainstalovat, potom sa budu divit preco im tie hry vsetky nefunguju, a vypisovat sem. Navyse potom ani nebude fungovat recovery na povodny OS (pise MS na webe), a deti budu v riti.

preview skusaju betatesteri, a deti. IT profesional sa zaobera specialnymi zalezitostami (studuje v dokumantaciach zmeny v API apod) a neinstaluje si nefunkcny nezmysel na to aby videl nove vygrcane ikonky.

Jezisikriste precitaj si to na microsoft webe. TP nema ani kompletnu funkcionalitu ktora bude vo W10, vkuse z toho maju vyskakovat dotazniky pre testerov ze co vylepsit, neni to hotove (je to zabugovane), atd. Nemas ovladace, t.j. polovice veci ti v tom nepojde, nedajboze bude niekto skusat hry apod.

Přátelé "odborníci" oba dva asi čerpáte zkušenosti od jiných uživatelů,nebo z časopisů. Nejprve si W10 nainstalujte, několik dní vyzkoušejte a potom mluvte. Ani jeden z vás desítku na komplu nemáte,ale zasvěceně perlíte nesmysly. Jaké že ovladače,dokonce polovina, (z čeho polovina) tam chybí ? Jinak netřeba nikam volat (vědí to i děti),Microsoft si sám stahuje veškeré chyby. Ale to vy bohužel nechápete,co znamená a proč preview verze byla spuštěna. Tak ať je po vašem,ať žije Windows XP a nikdy jinak.Za pár let si s váma každy školáček vytře zadeček jak z káčátkem,páč vám spadnou XP budete ,víte kde.

Přátelé "odborníci" oba dva asi čerpáte zkušenosti od jiných uživatelů,nebo z časopisů. Nejprve si W10 nainstalujte, několik dní vyzkoušejte a potom mluvte.

Proc bych to mel delat? Ja tim ztracet cas nepotrebuji. Na zodpovezeni spravne otazky to nepotrebuju.
Jo ty pindy o xp si strc za klobouk.
Tim bych to rad uzavrel.....

Jen jsem se ptal nic víc. Měl jsem vždy Windows už od nějaké trojkové verze a myslím,že zas takový analfabet nejsem. A takový keci,že to vždycky musí testovat ti co neumí dát ani zástupce na plochu apod. jsou mimo. Ptal jsem se proto,že Win 7 nabízí upgrade na Win 10 ve volitelných aktualizacích.

Tak si o tom nieco precitas najprv, aj ked to nabizi
http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview -faq

Unexpected PC crashes could damage or even delete your files, so you should back up everything. Some printers and other hardware might not work, and some software might not install or work correctly, including antivirus or security programs. You might also have trouble connecting to home or corporate networks.

Some installed apps might not yet work as expected or might not be available in your country or region. For example, Cortana is currently only available in English (United States). To be able to use Cortana, the country or region for your system must be set to United States, and you also need to have installed the English (United States) version of Technical Preview.

Also, if your PC runs into problems, Microsoft will likely examine your system files. If the privacy of your system files is a concern, consider using a different PC. For more info, read our privacy statement.

Stale to chces skusat?

Preview je na to aby si to ludia otestovali na nepracovnom PC, a pripadne problemy hlasili, a podobne. Plus je na to aby IT profesionali mohli uz zacat upravovat a testovat ovladace a aplikacie (na TESTOVACOM pc, ne na pracovnom). Tvoris nejake ovladace a aplikacie ze by ta to mohlo zaujimat?

Inymi slovami - MS to ponuka lebo potrebuje pokusnych kralikov zadarmo. (aby si ten ich tlusty jaksavola mohol potom kupit zo 4dalsie stihacky lebo ustetril :). pokusnym kralikom sa nic negarantuje, nic nemusi fungovat a je to OK, a MS ma pravo vrtat sa ti v PC kedy sa mu zachce a menit ti tam online za jazdy co sa mu zachce a nemozes to zakazat. Pokusni kralici maju tazky zivot :D

P.S. Ci to chces - to je TVOJA volba. Finalna verzia ale pravdepodobne bude nutne nainstalit komplet nanovo z nejakych slusnych Win alebo komplet nacisto, ci to bude mozne ako update z posahaneho preview tazko povedat ptz to nevie asi ani sam MS. To je to na co si sa pytal.

No jo no. I když je to naopak,tak to shrnu. V Microsoftu jsou teda,podle tebe, tupci,když vydávají zkušební verze v mnoha jazycích.Jinak ty fakta,kromě nějakých vyčteninek nemáš. Já navrhuji toto téma ukončit a uznávám,že Bill kupuje teda ty stíhačky za naše peníze. :-D Předpokládám že jsi tu větu napsal pod vlivem. Jinak no comment. Končím toto téma.

Ja som nikde nepisal ze su tupci. Mas nejake haluciancie uz od rana (najprv meles cosi o XP, teraz o nejakych tupcoch). Oni su naopak strasne chytry, nemaju na testerov tak vypustia kazdy splech, aby im to otestovali ludia jak ty zadarmo.
Ovladace tu nebudem rozoberat ptz to je na dlhu debatu. Proste to neodporucam z dovodu dost znacnych skusenosti s tym co za sracky ovladace pustaju vyrobci do obeho a jak sa spravaju po updatoch od MS. Mas napr. nejaky NTB s baytrail? A funguje ti potom HW za specialnymi interface ako I2C a veci za SDIO interface a podobne? Touchapdy klavesnice atd. Asi ne. (a aj keby hej, tak do hodiny by som tam urcite nasiel nieco co nefunguje. Ubuntu GUI som polozil do crashu za 5minut len klikanim na tie animovane ikonky, tak ma neser :D)

Krásná debata se zde rozjela :-)
Win 10 mám nainstalované na notebooku (nikoli hlavním PC) a přistupuji k tomu tak, že to je prostě jen na vyzkoušení. Kromě toho, že to může padat (nestalo se), nemusí na tom fachat HW (neděje se, vše funguje) a můžou to kdykoli jakkoli modifikovat nějakou aktualizací (a že jich není málo, naopak). Nelezu z toho třeba na e-banking, nemám tam žádný nelegální soft (ale to nemám ani na "hlavním" PC, jakožto všichni tady), poněvadž v těch průpovídkách k tomu MS píše, že to bude často volat domů, čili každý prd hlásit do Redmondu.
Jo, a Xp nepoužívám a ani po nich neteskním :-)