Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook - Špatný chipset

Ahoj.
Mám problém u svého notebooku MSI GX630
Mám špatný chipset a notebook mi s 2GB RAM nejde zapnout, nejde zapnout ani s 512MB Ram, ale jakmile tam dám 256MB, tak notebook normálně zapnu.
Původně tam bylo 2x 2GB, ale s 2x 2GB to přestalo fungovat, tak jsem jednu RAM vytáhl a s tou 2GB to fungovalo až doteď.
Včera ráno už notebook nešel zapnout, zapnul se až po výměně RAM 2GB za 256MB.
Chci se zeptat, jestli se dá s tímto něco dělat, nebo je základní deska už na vyhození?
Mohlo by pomoci upečení v troubě?
Díky za rady.

A v druhom slote samotna 2GB RAM tiez nejde? T.j. ani v jednom slote nejde ani jedna 2GB RAM?
Ruru mozes skusit ale mozno to len este viac poseres. Reflow ak niekoho poznas kto ma na to equipment. Najprv by som ale skusil oba sloty ptz moze byt studenak aj na slote co je bezna vec.

Ano, chipset přestal fungovat sám od seme, chtěl jsem notebook zapnout, jak tam bylo 2x 2GB a černý obraz, jen větráček, nic se nedělo, vytáhl jsem jednu RAM a najednou začal fungovat, fungoval tak asi 2 týdny a teď to přestalo fungovat i s 2GB a funguje jen s 256MB.

V té troubē bys musel vytáhnou základní desku, odpojit vse umēlé časti, periferie, etc. a nahrát ji tusím na 250° ale jen v prípadē studenych spoju. (Na místē by byla tepelna pistol).
V tvēm prípadè, nevím, či má podobny napad smysl

pozri si na tom urvatom kuse ze ktore piny boli pre power button (podla vodiviych polsiek ktore od neho idu, pripadne aj zmeraj ohmmetrom alebo dratom s 12V ziarovkou) a potom si vyved zo zakl.dosky 2 dratiky z tych 2 pinov na akykolvek mikrospinac, alebo kludne aj len tak do luftu :) powerbutton = spojenie 2 dratov na okamzik.