Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota Grafiky

čaute, chcem sa spýtať, je normálne mať pri hrách ako CS:GO , The Forest , The Crew atd teplotu grafiky 70 C ? Niekedy aj viac. Pri AC Unity som to pochopil kedže je to náročná hra ale pri takej hre ako je CS:GO? Napríklad som minule hral hru Stranded Deep (niečo ako The Forest akurát na vode) a hrám hrám a po chvíli si dám sluchátka dole a počul som že vetrák niaky dosť hučí a tak som otvoril program Speccy a pozerám že grafika mala teplotu 69 - 70 C . Teplota mi ani moc nevadí lebo je normálne že sa komponenty prehiervajú ale mám sluchátka pri ktorých nieje tlmené okolie a tým pádom silno počujem ako hučí vetrák. Pri hre The Crew som to skúšal fixnúť tým že som ju lockol na 30 fps a pomohlo, padla teplota na 55 ale po 1 hodine hrania to už bolo 65 a išlo to vyššie. Zaujímavé je že pri náročnej hre ArmA 3 kde mám všetko na High je teplota max 54 C .

Grafika : MSI GTX 660 Gaming 2GB

Zostava: AMD FX-6300 CPU
8 GB Ram
Doska: GIGABYTE 970A-DS3P

Tak už som aj nad tou bedňou premýšlal lebo tá grafika je stavaná tak že je otočená smerom dole a tým pádom sa dole pod ňou môže usádzať vzduch. Tá aplikácia sa volá MSI Afterburner. Ale som na Steam forách čítal že pri niektorých hrách kedže mám 60 hz monitor tak sú tam prebytky FPS takže je dobré mať pri hrách zapnutý V-Sync aby to lockovalo na 60 FPS (toto mi pomohlo pri hre Payday 2 ) lenže V-Sync má takú zapornú vec že úplne zhoršuje citlivosť myšky pri hraní tej hry .