Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem levný Win 8.1 - legální?

Ahoj, na aukčním serveru jsem narazil na lákavou nabídku a to: Windows 8.1 Professional 32/64 bit v českém jazyce ve verzi Retail za 600,- Kč. Kupující obdrží pouze klíč a odkaz ke stažení OS. Chtěl jsem se zeptat, jestli je potom OS plně legální, jako kdybych si jej koupil z obchodu za plnou cenu? Nehrozí pozdější deaktivace klíče?

"Záruka 24 měsíců na funkčnost klíče" :-D
to mi pride akokeby tie kluce vyrabali sami, a rucia za to ze MS na to 2roky nepride :-D

Neviem odkial to maju ale windows sa kupuj v serioznych obchodoch ak chces mat istotu. Ak chces skusit proste nejaky kluc od nejakeho garaznika, tak to mozes aj ten za 600

(ak potrebujes fakturu na firmu tak samozrejme kupvat od toho s tou fakturou)

No je aby to nebylo tohle-funkční prý jen 3 roky!

Problém je že Windows nemáte nikdy koupený, pouze licencovaný. Takže pokud nesplňujete podmínky licence, je vám origo klíč, krabice, dvd a nějakej štítek na nic. Pokud nesplňujete licenční podmínky, je to úplně to samé jako když Windows cracknete. To že klíč projde validací nic neznamená.
Jinak to budou pravděpodobně klíče z MSDN, z programů jako je bizspark, dreamspark atd. Takových klíčů může každý vygenerovat stovky na jakýkoliv soft od MS. Klíče jsou originální přímo od MS a validací projdou. Ovšem jak jsem psal, licence se vztahuje samozřejmě pouze pro tu firmu na kterou je to generované a ještě jenom do konce toho programu (3 roky), takže radši zadarmo crack než tohle.

Tak vseobecne existuju predajcova ktori predavaju kadejake nevyuzite OEM kody (dell apod), to ale neni retail jak si pisal v doatze. To by mohlo byt aj za nejakych 30e (600Kc).
Normalne ceny OEM Win sa pohybuju od 80e vyssie tusim. (t.j. to uz od nejakych okolo 1500Kc zacina byt normalna cena).