Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik ventilátorů se vyplatí do téhle mašiny ?

Čau, mám dva měsíce nový herní počítač, který je postavený z těch to komponentů :

Case : Zalman Z11

Základní deska : MSI pc mate Z97

Procesor : i5-4460 nebyl nataktován

Grafická karta : MSI NVIDIA N770 TF 2GD5/OC

Paměť : Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL9

SSD : ADATA Premier Pro SP900 128GB

HDD : Seagate Barracuda 7200.14 1000GB

Zdroj : 650 W GOLD od Seasonic

DVD mechanika : LG SuperMulti SATA DVD

Operační systém : Windows 7 Home Premium

Monitor : Benq GW2255

Reproduktory : Speaker GENIUS SP-HF 360B 2.0 wood 10W

Klávesnice : EVOLVEO GK862

Myš : A4tech Bloody V7 V-Track

Dohromady mám 6 ventilátorů ... přední ventilátor, který nasává vzduch , 2 ventilátory GPU , 1 ventilátor na CPU, Jeden ve zdroji a poslední, který vyfoukává z pc ... vyplatí se tedy ještě dva, tři nebo jeden ? Jak já vím tak v case byli 5 nebo 6 ventilátorů tři jsem dal pryč, takže bych nic neplatil . Díky předem za odpověď .

• Ty ventilatory, ne ze jen pridavaji na hluku, ale neznamena, ze jich mas "100" ze teploty budou lepsi, staci klasiké 3x.
• Nekdy prave, takova nevyrovnanost, muze spis uskodit jak spravne cirkulovat. (radeji jich mas zapojit mene, ale vetsich diagonalnich rozmeru)

zalezi na teplotach, klidne muzou stacit tri (ctyri) ventilatory - grafika, cpu, vzadu a ve zdroji.

Jinak pokud mas skrin se zdrojem dole, tak ten ma vlastni okruh, nasava vzduch ventilatorem dole a vzadu ohraty vzduch odchazi z PC smerem nahoru. Casto je dole misto jeste pro jeden ventilator, pokud je umisten mel by vzduch nasavat, stejne tak k nasavani vzduchu slouzi i ventilator vepredu. Naopak ventilatory vzadu a nahore maji ohraty vzduch vypoustet ven.