Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade PC

Prosím o radu. Máme doma PC, kterému již bude 6 let, OS Windows XP. V poslední době se začíná projevovat nestabilita systému a často se sám vypíná (přisuzuji to přehřátí). Nastal tedy čas pro upgrade počítače včetně upgradu OS na Win 8.1. Jelikož ale jednotlivé komponenty více méně fungují, přijde i zbytečné kupovat hned celé PC. Prosím o radu, co je potřeba koupit nové a co nikoli.
Zde je moje současná konfigurace:

Skříň + Zdroj: CA CoolerMaster Elite 330,ATX
Fortron ZDROJ FSP650-80GLN 650W ATX

Základní deska Gigabyte MA770-UD3 AMD770, AM2+, DDR2, SATA2, GLAN, 1394, PCIE2.0

Grafická karta ATi Radeon HD 4800 Series

Procesor AMD Phenom 9650 X4 Quad-Core, AM2+, L2+L3 4MB, 2,3GHz, 95W BOX

Operační paměť DIMM DDR2 4096MB 800MHz (2x2048MB) Kingston HyperX CL4

Harddisk SAMSUNG F1 750GB SATAII/300 32MB 7200 RPM

DVD mechanika DVD RW Samsung Black S223F/BEBE 20xDrive DL±8.5GB bulk SATA

Děkuji za včechny postřehy a rady. Ještě poznámka k ceně: rád bych se vešel tak do 12 tisíc.

přisuzuji to přehřátí

Neprisuzuj, odecti teploty pres merici software - speefan, msi afterburner apod. Prohlidni prohlizec udalosti a zjisti pres google proc se pocitac chova nestabilne.

Je treba vymenit skoro vsechno, mozno ponechat starou skrin a DVD mechaniku. Teoreticky lze ponechat i disk, ale doporucuji ti koupit novy rychlejsi a stary nechat na zalohy.

12.000,- je dost malo, zkus navysit rozpocet na 15.000,-, takovych sestav je tu na poradne uz doporuceno hafo, staci si vyhledat.