Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem E-čtečka: Kindle nebo PockeBook?

Zdravim,
vybírám pro sebe nějakou čtečku e-knih, nasvícenou. Ve výběru mám Kindle Paperwhite 2 4GB (2014) a PocketBook 626 Touch Lux 2. Původně jsem chtěl PocketBook kvůli větší otevřenosti, podpoře formátů, slotu ta pam. karty, ale když jsem se na obě byl podívat v obchodě, přiklonil jsem se ke Kindlu, má kvalitnější displej i podsvícení a znatelně rychlejší reakce.
Jaké máte zkušenosti a jakou byste doporučily?
A máte někdo zkušenosti s koupí Kindlu v německém Amazonu?

Jeden Kindle jsem pres Amazon kupoval a naprosto bez problemu.
Kindle sice podporuje poradne pouze MOBI, ale neni problem cokoliv do MOBI prevest. Sam jsem si napsal utilitku, ktere vezme cokoliv (DOC, DOCX, RTF, TXT, PDB) a ulozi to jako MOBI, pokud ti nevadi, ze tam budou nebudou obrazky.
Podobne to muzes udelat pomoci radkove konverze, ktera je soucasti programu calibre nebo automaticke konverze zaslanim na mail Kindle.
Do Kindle není problém přidat podporu českého předčítání a pak ani nemusíš číst, ale klidně můžeš i poslouchat - v připadě, že něco děláš, nebo se jen válíš v bazénu.

přiklonil jsem se ke Kindlu, má kvalitnější displej i podsvícení a znatelně rychlejší reakce

To teda nevim, ja sice ctecku nevedu, ale vybirali jsme ji s kamosem pro nej a rozhodl se pro PocketBook, stejna kvalita a vetsi podpora formatu.

Jan Fiala: Je ten převod formátů pro Kindle přes tvůj prográmek, nebo přes Calibre problémový - nerozhodí se třeba nějak formátování, nebo se nějak "nezmrší" obrázky? A lze převádět i PDF?

Redmarx: Mě se subjektivně zdál lepší displej na Kindlu, a ty rekce znatelně rychlejší.

Protože při čtení nepotřebuju obrázky ani formát písma, tak jsem to jsem neřešil.
Ta utilitka jen připraví zdroj pro utilitku KindleGen.exe, kterou dodává přímo výrobce Kindle a výsledkem je MOBI jakoby z PlainTextu.

A PDF převádět nejde. Dělal jsem to vlastně pro svou potřebu, protože mám většinu věcí v PDB (kompresovaný text), v případě potřeby snadno zpracovatelný dál. Četl jsem historicky na Palmu, později v čtečce a mobilu. Teď většinou používám na čtení mobil, který mám vlastně pořád u sebe. Čtečku používám na větší akce, kde je hodně sluníčka.

PDF je problém pro jakoukoliv čtečku už z principu. PDF je dělané tak, aby se zobrazilo stejně všude a za všech okolností - je to příprava pro tisk.
Pokud je stránka v PDF větší, než co zvládne zobrazit čtečka (a to je 99% případů), jsou 2 možnosti, jak se s tím může čtečka vyrovnat:
1. zmenšit stránku - nevýhoda je, že ta drobná písmenka pak nepřečteš
2. zobrazit posuvníky - nevýhoda - nevidíš celou stránku a při čtení pořád posouváš doleva a doprava - nepoužitelné

Pro čtení si musíš vybrat něco normálního, ne PDF

Existuje ještě třetí možnost - tedy pokud disponuješ čtečkou s možností PDF Reflow a máš PDF, které vzniklo z normálního dokumentu elektronickou cestou, nikoli naskenováním tištěného originálu.
Pořídil jsem si cca před dvěma roky 9" čtečku PocketBook 912 (bez podsvícení), která tohle přeskládání PDF umí a zatím jsem velice spokojen. A na devítipalcovém displej položeném na šířku je i oskenované PDF velice dobře čitelné.

Pokud to tam nepíšou v popisu, napiš prodejci a zeptej se.
Já mám starou 2GB verzi a vůbec nemám problém s tím, že by mi místo nestačilo. Vleze se ti tak knížek na několik měsíců, pokud bys odjel na delší dobu, kdykoliv si tam dotáhyneš další nebo necháš poslat - staří aby někdo poslal mail s knihou na kindle mail.