Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozdíl mezi Intel Pentium a Intel Core i3

chci si pořídit notebook a nevím z jakým procesorem jelikož jsem uplný amatér tak se chci poradit,budu ho používat na uplně běžné věci nic víc ale nechci kupovat ten nejlevnější,chci se jen zeptat jestli je mezi těmito procesory nějaký rozdíl,děkuji.

jde o Intel Core i3–4030U a Intel® Pentium® Processor 3558U,zatím se jen ptám nemám ještě nic konkrétního vybrané ale ikdyž to budu používat jen pro běžné věci tak nechci kupovat tu nejhorší popelnici,taky by mě zajímalo co znamená to označení pentium M a nebo N a nebo Intel Pentium Dual-Core,díky.

Když se v tom nevyznáš, tak si to buď nastuduj (což je asi na dlouho a pokud to jinde nevyužiješ, je to i zbytečné) nebo si tady na Poradně nech poradit - uveď:
- co na tom notebooku chceš dělat (procházet internet a používat MS Office, hrát hry, editovat video, ...)
- jaký na něj máš požadavky (přenositelnost, pevnost šasi, velikost obrazovky, ...)
- kolik do toho chceš vrazit
Dostaneš tip na nejvýkonější notebook, splňující Tvé požadavky.