Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU FAN ERROR

Ahoj, po startu PC mi asi poslední týden vždy naskočí hláška CPU FAN ERROR a musím stisknout F1 pro pokračování startu. Z mnoha diskuzí jsem vyčetl, že větráček se rozjíždí pomaleji a proto naskočí ta hláška a postačí jí vypnout. U mě to tak také bylo, zpočátku byla rychlost malá a postupně rostla.

Tady jsou mé hodnoty asi 15 min po zapnutí PC:

CPU - 56°C
CPU FAN - 1706 RPM

Je to v pořádku? Děkuji

Možná se začalo přidírat ložisko větráčku. Po 4rech letech to větráčky na CPU věčinou už mají dávno za sebou. Vypni si varování a očekávej že větráček po čase (krátkém) přestane jet, CPU se přehřeje a pokud nezabere pojistka tak bude po PC. Další možnost je nechat varování zapnuté a vyměnit větráček za 100kč a mět klid a jistotu na další roky.